2101 Benego, Kraków

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich,
zaczynam wątek mojej Łady 2101 z 1974, którą niedawno kupiłem; było trochę dylematów związanych z wyborem modelu ale ostatecznie wybór padł na starszy model;
no więc Ładę kupiłem na Śląsku i możliwe, że niektórzy z Was ją znają (a może się mylę);
samochód posiadał przez kilka lat - w tym czasie solidnie ją wyremontował (mam nadzieję );
w tym momencie auto trafiło do ciepłego garażu i do wiosny zapewne sporadyczne przepalanie i może przejażdżka (do wiosny korzystam z gościnności kolegi, który dysponował wolnym miejscem - bo ja swoje miejsca mam w tym momencie zajęte na Fiata 126p i Mini).

Jeśli chodzi o plany związane z autem to:
- utrzymać go w idealnym stanie
- dopieścić detale wnętrza (kierownica, tapicerki, kiwający się fotel, blokujący mechanizm opuszczania szyb)
- usunąć tylne lampy cofania i przeciwmgielne z malucha i albo nie będzie nic albo mniejsze lampy z delikatnymi chromowanymi obwódkami
- wizualnie dostosować wysokość auta do takiej jak miały Fiaty 124 (bardzo delikatnie obniżyć), zdejmę białe gumy z opon

póki co tyle


[/url

[url=www.fotosik.pl/zdjecie/99d0128204932e96]








[ wiadomość edytowana przez: Beny_76 dnia 2016-11-23 19:29:24 ]
  
 
ładna perełka się koledze trafiła
  
 
Piękna jest!
  
 
fajniusia!!
  
 
Witaj na forum. Zazdroszczę trochę Łady. Pomysł z delikatnym obniżeniem bardzo dobry, zdjęcie białych dyplomatek (czy jak tam to teraz nazywają) też. Widać, że auto potrzebuje tak naprawdę solidnego, systematycznego dopieszczania. Dbaj o nią i pokaż się z nią w przyszłym roku na zlocie.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Powitać w Klubie!

Z zewnatrz przykuwa uwagę, a jak reszta tj.: mechanika?
Śmigam często po regionie i nie tylko, lecz tej nigdzie nie widziałem (znajomi też nie namierzyli).

01niezbyt dużo u nas w Klubie bedę z chęcią śledził wątek

P.S.
Chyba coś wygiety ten tylny zderzak..

[ wiadomość edytowana przez: glod dnia 2016-11-24 23:12:25 ]
  
 
Ahoj!
Bardzo fajne auto.
Poszukałem trochę i proszę: zdjęcie dokładnie z 28.09.2014 roku, V Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów (czy jakoś tak - widzę glod, że za granicę nie wyjeżdżasz ).
Robiła wrażenie na żywo.
Pozdrawiam z Częstochowy.



[ wiadomość edytowana przez: Nowy_ dnia 2016-11-25 09:17:24 ]
  
 
dziękuję za powitania i oceny
mechnicznie auto póki co bez zastrzeżeń, nic nie puka, nie stuka - pod tym względem auto zadbane i ogarnięte, blacharka, lakier i podwozie (konserwacja) w stanie nie wymagającym żadnych prac - poza regularnym dbaniem o lakier
dopieszczenia wymaga wnętrze i kilka detali na zewnątrz

na zlocie postaram się pojawić - a na pewno mam go w planach
  
 
Przepiekna ta zygulajka
  
 
Cytat:
2016-11-25 16:44:28, Beny_76 pisze:
na zlocie postaram się pojawić - a na pewno mam go w planach

I takie podejście jest jak najbardziej pożądane.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3