RAV 4 D4D traci moc i nie reaguje na dodawanie "gazu"

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na początek serdecznie witam forumowiczów i dzięki temu forum pokonałem "pterodaktyla" w mojej rawce. Ale znowu mam problem i nie wiem od czego zacząć poszukiwania gdzie leży problem,od pewnego czasu jadąc np 70km/g nie mogę przyśpieszać, jak dodaję gazu to do 2500obr nagle tak jakby odcinało paliwo na wskazniku pokazuje mi ogromne zużycie paliwa a jak przytrzymam nogę na pedale gazu to nie ma żadnej reakcji a po chwili znowu dostaje kopa ale jak osiagnie te nieszczęsne 2000 obr to znowu go coś hamuje.
Proszę o jakieś sugestie. Filtr paliwa wymieniony, zawór EGR czyściłem w tamtym sezonie .Turbinę wymieniałem rok temu .JUŻ MYŚLĘ O WYMIANIE SILNIKA NA BENZYNOWY ale moja rawka na prawdę mało pali .POMOCY dajcie namiary na dobry warsztat w okolicy TYCHÓW.
Mam nadzieje , że Bigelektron coś poradzi.
  
 
Witam szanownie forum .Trochę to trwało zanim ponownie wracam do mojego tematu,rawka hula jak te 'złotko' Wielki szacun dla BIGELEKTRONA który powiedział mi jak prawidłowo wyczyscic zawór EGR , oczywiście wymieniłem filtr paliwa zlikwidowałem zaworek zwrotny przed filtrem paliwa który zamontowałem po sugestiach "znawców"mechaników, autko nie kopci i wszystko wróciło do normy. A teraz koledzy to nie "wazelina" jak zwrócicie się do BIGELEKTRONA to na pewno pomorze.