Check Awd system TRaction control Toyota Sienna

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Kupiłam auto toyota sienna III 2015r.
I od jakiegoś czasu wyskakują błędy CHECK AWD SYSTEM i TRaction Control Off, po skasowaniu błędów one po nocy najczęściej znów się zapalają. Co tam może być? Dodam że system awd wyłącza się i działa tylko przednia oś.

[ wiadomość edytowana przez: Sienna74299 dnia 2018-12-21 08:52:42 ]
  
 
Cytat:
2018-12-21 08:35:54, Sienna74299 pisze:
Witam Kupiłam auto toyota sienna III 2015r. I od jakiegoś czasu wyskakują błędy CHECK AWD SYSTEM i TRaction Control Off, po skasowaniu błędów one po nocy najczęściej znów się zapalają. Co tam może być? Dodam że system awd wyłącza się i działa tylko przednia oś. [ wiadomość edytowana przez: Sienna74299 dnia 2018-12-21 08:52:42 ]

A jest instalacja gazowa?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2018-12-21 17:36:15, Bigelektron pisze:
A jest instalacja gazowa?



A co to ma do rzeczy ? ja nie mam instalacji gazowej a i tak wywala mi check AWD system
  
 
Cytat:
2019-02-20 22:52:14, Kiinio pisze:
A co to ma do rzeczy ? ja nie mam instalacji gazowej a i tak wywala mi check AWD system


Bo jak jest gaz to co chwila wywala blad zlego skladu mieszanki co powoduje zapalenie wszystkich kontrolek ukladow wspolpracujacych z silnikiem jak Awd Abs Vsc Trac. Pozatym jak niema gazu to diagnostyka jest prostsza o 90% i nie trzeba walczyc z platanina wezy ktora utrudnia przeprowadzenie najprostszych czynnosci diag.
A jakie masz bledy?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam,
jakie jest rozwiązanie tego problemu, u mnie jest to samo , po założeniu gazu wyskakują najczęściej po redukcji biegu (np przy wyprzedzaniu lub hamowaniu silnikiem) check AWD i track off , redukuje biegi na niższe. Odłączam wówczas akumulator , co kasuje błędy i można jechać dalej.
Co można z tym zrobić?
Toyota Sienna 2015 po założeniu gazu
pozdrawiam
  
 
Cytat:
2019-08-14 09:51:08, szydlo567 pisze:
Witam, jakie jest rozwiązanie tego problemu, u mnie jest to samo , po założeniu gazu wyskakują najczęściej po redukcji biegu (np przy wyprzedzaniu lub hamowaniu silnikiem) check AWD i track off , redukuje biegi na niższe. Odłączam wówczas akumulator , co kasuje błędy i można jechać dalej. Co można z tym zrobić? Toyota Sienna 2015 po założeniu gazu pozdrawiam


Jakie masz kody bledow??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Kody usterek P0793 czujnik prędkości wałka środkowego oraz
P0712 czujnik temperatury oleju w przekładni
Toyota Sienna 2015
Błędy wyskakują gdy samochód redukuje bieg żeby przyspieszyć (np. jadąc na tempomacie pod górę).
Zauważyłem również że częściej wyskakuje przy wysokiej temperaturze i dłuższej jeździe autem.
Czy na pierwszy rzut warto wymienić olej w skrzyni biegó. Przebieg 50 tys km.
  
 
Cytat:
2019-09-06 11:24:15, szydlo567 pisze:
Kody usterek P0793 czujnik prędkości wałka środkowego oraz P0712 czujnik temperatury oleju w przekładni Toyota Sienna 2015 Błędy wyskakują gdy samochód redukuje bieg żeby przyspieszyć (np. jadąc na tempomacie pod górę). Zauważyłem również że częściej wyskakuje przy wysokiej temperaturze i dłuższej jeździe autem. Czy na pierwszy rzut warto wymienić olej w skrzyni biegó. Przebieg 50 tys km.


Na poczatek oczyscic masy z akumulatora na nadwozie i skrzynie i klemy.
Ale oczyscic nie popatrzec nie poskrobac na odpiernicz
Tylko odkrecic oczyscic z lakieru do golej blachy miejsce kontaktu oczyscic ucho i stube zmyc opilki srube na szczotce drucianej oczyscic z rdzy. Potem poskrecac i na koniec zasmarowac... Na koniec.... Nie smarowac zanim sie poskreca. Mozna siknac kontakt sprajem niewysychajacym.
Jak nie pomoze zamien czujniki miejscami i sprawdz czy kod sie zmienil. Wstukaj kod w google wyskoczy serwisowka Usa.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2019-09-07 10:22:56 ]