Smart kid belt - pasy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zastanawiam się nad zakupem pasów Smart Kid Belt. Czy to rzeczywiście dobra alternatywa dla fotelika, jeżeli dziecko jest już większe i po prostu nie chce przypinać się w foteliku. Mój 9-late bardzo się buntuje.
  
 
Pasy są bezpieczne, testy zderzeniowe przeszły pomyślnie. Uważam, że jest to dobra opcja zamiast fotelika dla starszych dzieci. Opinie czytałam w sieci i są różne, tak czy inaczej to nie są duże koszty zawsze warto mieć w zapasie w razie "W".
  
 
Chętnie przeczytałbym opinię od osoby która zakupiła tego typu pasy.
  
 
Jak dla mnie nie jest to bezpieczne rozwiązanie.
  
 
Ja mam Smart Kid Belt i mogę tylko chwalić. Idealnie się sprawdza na co dzień, jak i w dalszych podróżach. Zapina się dosłownie chwilę. Zapięcie jest porządne, bez obaw.
  
 
Ten adapter do pasów jest bardzo praktyczny w użytkowaniu, niedrogi, ma homologację, także warto się w niego zaopatrzyć. Dziecko w podróży jest bezpieczniejsze, można dostosowac pasy samochodowe do wzrostu malucha. DObra opcja naprawdę.
  
 
Testy zdarzeniowe można sobie obejrzeć, wiem, że w innych krajach też ludzie wożą dzieciaki przypięte tymi pasami, także to nie jest polski wynalazek. Kupiłam je dla starszego syna, który na fotelik jest zdecydowanie za duży, ale normalnymi pasami też jeszcze go nie mogę przypiąć, to naprawdę dobre rozwiązanie taki adapter. ja polecam.
  
 
My mamy dla naszego 7 latka i uważam, ze to super pomysł o czym pisałam już wcześniej.
  
 
Nie byłam przekonana, szczególnie że naczytałam się trochę niepochlebnych opinii, ale ostatecznie zawierzyłam ekspertoom, w końcu homologacji nie dostaje się od tak. Ogólnie trzeba wozić dzieci w fotelikach jak są malutkie to chyba logiczne, ale w przypadku większych dzieci to warto.
  
 
Cytat:
2019-02-27 11:05:22, Cornella pisze:
Zastanawiam się nad zakupem pasów Smart Kid Belt. Czy to rzeczywiście dobra alternatywa dla fotelika, jeżeli dziecko jest już większe i po prostu nie chce przypinać się w foteliku. Mój 9-late bardzo się buntuje.


Tak. Smart Kid Belt jest całkiem fajnym rozwiązaniem. Sprawnie się to montuje i jest to całkiem wygodne. Dodatkowo dziecko uczy się zapinania pasów. A to całkiem fajny nawyk
  
 
Smart kid belt pozwala wyregulować pasy samochodowe, żeby dziecko było podczas podróży bezpieczne. Były tam jakieś zgrzytu z producentami fotleików, wiadomo... kasa. Ale firma sprzedająca skb wybrnęła z sytuacji obronną ręką. Jak produkt ma homologacje, to musi być bezpieczny.
  
 
Oczywiście, że to bardzo dobra alternatywa wobec fotelika dla 9 latki.Smart Kid Belt zapinasz normalnie na pas samochodowy. Na opakowaniu masz instrukcję jak zapiąć.
  
 
Ja też zgłębiałem ten temat i doszedłem do wniosku, że niczym nie odbiegają pod względem bezpieczeństwa od fotelików a szczególnie tych najtańszych. Dodatkowy plus to to, że nie zajmują tyle miejsca co fotelik.
  
 
Cytat:
2019-07-19 11:34:40, OlekW pisze:
Ja też zgłębiałem ten temat i doszedłem do wniosku, że niczym nie odbiegają pod względem bezpieczeństwa od fotelików a szczególnie tych najtańszych. Dodatkowy plus to to, że nie zajmują tyle miejsca co fotelik.



Właśnie o to chodzi, jak się ma kupić najtańszy fotelik z marketu, to lepiej wziąć pasy. Moim zdaniem są dobrą alternatywą dla podkładki, ponieważ są bezpieczniejsze. Wiadomo, ze ekspertem nie jestem, dlatego ja ufam osobom kompetentnym z tym względzie, skoro pasy mają homologacje to mnie to przekonuje.
  
 
Cytat:
2019-02-27 11:05:22, Cornella pisze:
Zastanawiam się nad zakupem pasów Smart Kid Belt. Czy to rzeczywiście dobra alternatywa dla fotelika, jeżeli dziecko jest już większe i po prostu nie chce przypinać się w foteliku. Mój 9-late bardzo się buntuje.



Moim zdaniem jest to dobra opcja. U nas też 9 latek ma 130cm wzrostu i nie chce jeździć w foteliku ciężko mu, do tego jak są dzieci otyłe to nawet ciężko o taki fotelik. A takie pasy dają wygodę i też bezpieczeństwo. Ja właśnie szukam tych pasów Smart Kid Belt bo są one dozwolone, a to co jedziemy na zakupy czy do rodziny to na pewno wygodniejsze podczas jazdy.
  
 
Oczywiście, ze to bardzo dobra alternatywa. Tak jak pis łam wyżej bezpieczne i po testach zderzeniowych . Wyniki możesz zobaczyć na YT.
  
 
Cytat:
2019-02-27 11:05:22, Cornella pisze:
Zastanawiam się nad zakupem pasów Smart Kid Belt. Czy to rzeczywiście dobra alternatywa dla fotelika, jeżeli dziecko jest już większe i po prostu nie chce przypinać się w foteliku. Mój 9-late bardzo się buntuje.



Moim zdaniem Smart Kid Belt to ciekawa alternatywa. Ma sporo atestów i homologacji już, nawet takie z rynków poza europejskich. Na pewno Stany i Kanada oraz Japonia. tam pewnie nie tak łatwo otrzymać odpowiedni dokument, więc musieli się postarać.
  
 
Cytat:
2019-02-27 11:05:22, Cornella pisze:
Zastanawiam się nad zakupem pasów Smart Kid Belt. Czy to rzeczywiście dobra alternatywa dla fotelika, jeżeli dziecko jest już większe i po prostu nie chce przypinać się w foteliku. Mój 9-late bardzo się buntuje.


Pisałam to juz ale napisze jeszcze raz. Jak najbardziej możesz stosować jako alternatywa dla fotelika. Pas jest przeznaczony dla dzieci od 5r.z.
  
 
Kupiliśmy Smart Kid Belt dla naszego 7 latka aby usprawnić odbieranie chłopców z meczy. Wiadomo, ze nie każdy ma dodatkowy fotelik w aucie. Wtedy dajemy Smart Kid Belt i ja jestem spokojny o moje dziecko a inny rodzic bez obaw może go zabrać do samochodu.

[ wiadomość edytowana przez: adamP5 dnia 2019-10-10 11:07:03 ]
  
 
Według mnie 5 lat to jeszcze trochę za wcześnie na przypinanie dziecka pasami, ale już 6-7 latka ok. Wiadomo, że każdy rodzic zrobi, co zechce, ale takie są moje spostrzeżenia. Mam te pasy i muszę przyznać, że są naprawdę praktycznym rozwiązaniem, ale dla dzieci w starszym wieku, albo wrośniętych, które na fotelik są po prostu za duże. Korzystamy i mogę polecić.