Wybór świec do silnika WAZ-21114 (Kalina)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, przyszedł czas by zmienić świece, mechanik powiedział mi aby nie zakładać pierwszych lepszych pasujących tylko "wybrać coś polecanego do tego silnika".
Zacząłem więc badać temat w "rosyjskim internecie" no i niestety żałuję że zacząłem się zagłębiać w temat, rosyjski znam przeciętnie a translator wprowadza chaos. Zawsze myślałem że świeca to świeca i nie ma sensu drążyć tematu, kupić markową i będzie a tu zaskoczenie że jednak inaczej silnik pracuje na różnych świecach.

Zainteresował mnie przede wszystkim ten tekst:
Link do Artykułu
Co prawda dotyczy on silnika WAZ-21116 ale z tego co patrzyłem jest opracowany na silniku WAZ-21114 i nie różni się wiele od mojego silnika.

Ten artykuł nastawił mnie w kierunku Bosch Platinum WR7DPX lub NGK BCPR6ES jednak nie rozumiem do końca wszystkich elementów infografiki w tekście. Nie rozumiem także co tam piszą o świecach Brisk.



Do tego planuję kupić kable zapłonowe NGK 4943.

A co Wy byście wybrali gdyby wszystkie były w tej samej cenie?
Cena nie gra roli mogę kupić nawet irydowe jak to coś da, najważniejsze aby silnik dobrze na nich pracował.

Co polecicie ?

Pozdrawiam
  
 
Z mojego doświadczenia montował bym NGK. Co do Boscha, to od groma podróbek.

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2019-08-16 14:32:04 ]
  
 
To jeszcze takie pytanie Bo szczerze mówiąc nie znam się jakoś specjalnie
Co można z tego wywnioskować ?



[ wiadomość edytowana przez: Leopard74 dnia 2019-08-16 16:49:02 ]
  
 
A po co ? można na ten przykład po flaszkę pojechać bo długi łykend ,lub na hamownię i kropki na wykres nanieść .Takie mnie wnioski naszły.
  
 
Jak ja cały długi weekend spędzam w samochodzie, środa wesele (na trzeźwo bo kierowca), czwartek Cergowa na spacerek, piątek Solina, a dziś Radawa na kajaczek Jeżdżę i jeżdżę Kalina mnie wozi to zasługuje na dobre nowe świece prawda ?

Co do świec, kupuję w Niedziele zapewne więc jak by jakaś rada/propozycja się pojawiła to oczywiście wezmę pod uwagę.
Na razie dalej mam dylemat ponieważ z podróbkami NGK też się spotkałem kiedyś jeszcze w Hyundaiu.

[ wiadomość edytowana przez: Leopard74 dnia 2019-08-17 01:11:05 ]
  
 
No jeżeli boisz się podróbek, to kupuj Brisk.
  
 
Jeśli jeździsz na gazie to jedno elektrodowe

Coraz częściej słychać pogłoski ze bosch sie popsuł , ale w skodzie mam np świece boscha. Wcześniej miałem beru i był z nimi problem, chyba sie przegrzały bo zmieniły kolor . W toyocie miałem świece ngk i zmieniałem na FEBI xD

Moja rada kup takie same jak miałeś wcześniej , albo najtańsze znanej firmy , najwyżej wkręcisz stare jak coś będzie nie tak .