Hellp do Bigelektron

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czytałem że jestes specjalista od toyot prosiłbym o kontakt na email marcin.marcin062584@onet.pl .Problem dotyczy silnika z camry 2.4 2az-fe automat szereg dziwnych objawów .Pierwszy to auto przesestało sie adoptowac po tzw. resecie czy odpieciu akumulatora elektronika sie resetuje ale silnik tak jakby pamietal poprzrdnia mape.Przed pojawieniem sie tego problemu silnik normalnie uczył sie jazdy i wolnych obrotów czuc bylo że sie adoptuje do momentu zagrzania niskie obroty przygasanie na swiatłach typowy objaw po odpieciu akumulatora i niestety juz tego nie robi .Drugi problem zwiazny jest z podbiciem obrotów w momecie zatrzymywania samochodu jest to jednorazowy skok obrotów do 1200rpm ,(nie mylić z falowaniem).Konieczne jest odczekanie chwilowe przed ponownym dotknieciem gazu bo inaczej wyrywa do przodu z tych obrotów czyli szarpniecie .Zatrzymuue sie auto delikatnie sie toczy obroty opadaja auto staje obroty automatycznie ida do gory na 1200 po czym opadJa i stoja juz w miejscu i tak do kolejnego zatrzymania.Jest to mega uciazliwe .Dodam że efekt nie wystepuje gdy jade na 1biegu np w korkach ,tylko jak wrzuci wyższy bieg czyli z redukcji.Auto jezdzi okej zmienia dobrze biegi oraz redukuje oleje pozmieniane .Stało sie tak po czyszczeniu przepustnicy przynajmniej tak mi sie wydaje bo nie zresetowalem kompa po czyszczeniu odpalilem auto po czym silnik wszedl automatycznie na max obroty i nie chcial zejec wiec wylaczylem silnik odpialem akumulator i wszystko wrocilo do normy lecz pojawil sie efekt wyzej opisany i tez mi sie wydaje ze zanik adaptacji jest z tym powiazany .Dodam ze przepustnice podmienilem i wymienilem i jest dokladnie to samo.Także prosze o wskazòwki.Błedòw brak auto bylo podpinane i sprawdzane jedyne co mam walniete w aucie to sonda lambda pierwsza przed katalizatorem .Auto nie miało mocy cieżko bylo rozpedzic kupilem sonde orginal auto jak nowe po tygodniu jazdy znowu to samo muł przeciaganie biegòw i czuc ze zalewalo go przy dociskaniu gazu .Podpieli pod kompa bledow brwk ale okazalo sie ze sonda nie chodzi w pelnym zakresie staje w połowie Przypadek ?? Czy jest tego jakis inny winowajca ? wiec jezdze na stare sondzie z palacym sie checkiem.