Wyje skrzynia manual w Corolli E12 1,4 VVT-i "03.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć wszystkim.
Od niedawna zaczęła jęczeć skrzynia w kopytku mojego ojca. Hałas dziwnie szybko się nasila.
Wyje ewidentnie w okolicy dyfra, na lewoskręcie głośniej. Wyje oczywiście tylko w czasie jazdy.
Miał ktoś kiedyś podobny problem ? Jak rozwiązany ?
Gdzieś czytałem, że sypią się łożyska na wałku 5 biegu, ale z uwagi na zwiększający się hałas na zakręcie, ja bym obstawiał raczej sam dyfer. I nie, to nie są łożyska w kole.
Szum ewidentnie słychać po podniesieniu auta i wrzuceniu np. dwójki na zapalonym silniku.
Pod obciążeniem w czasie jazdy to już nie szum tylko wycie, a nawet odnoszę wrażenie, że wibracje przenoszą się na podłogę, choć to może być już wytwór mojej wyobraźni.
W internecie jest sporo ofert na "regenerację" skrzyni biegów Corolli E12, więc to chyba pospolita przypadłość. Używka z miesięczną "gwarancją rozruchową" to min. 1000,- PLN.
Czy ktoś przerabiał temat i z jakimi efektami ?
Bigu ?
Pozdro.
  
 
No to sobie odpowiem sam...
Tak, przerobiłem temat, fachowiec zainkasował odpowiednią kwotę, wymienił dyfer i łożyska, a wycie zostało Fakt jest faktem, zębatki w dyfrze miały podgryzione zęby, ale to nie była główna przyczyna odgłosów.
Co pomogło ? Wymiana łożyska w prawym przodzie. Cisza jak makiem zasiał. Ale przynajmniej wiem co mi w skrzyni piszczy i jakieś kolejne 150tys. powinna zrobić.
Pozdro.
  
 
Cytat:
2019-12-31 14:00:16, Perzan pisze:
No to sobie odpowiem sam... Tak, przerobiłem temat, fachowiec zainkasował odpowiednią kwotę, wymienił dyfer i łożyska, a wycie zostało Fakt jest faktem, zębatki w dyfrze miały podgryzione zęby, ale to nie była główna przyczyna odgłosów. Co pomogło ? Wymiana łożyska w prawym przodzie. Cisza jak makiem zasiał. Ale przynajmniej wiem co mi w skrzyni piszczy i jakieś kolejne 150tys. powinna zrobić. Pozdro.


Na przyszlosc stetoskop z allegro i jeden jedzie na podnosniku a drugi osluchuje skad wyje pod autem. W starym aucie niestety wiele elementow ma dosyc i jest ciezko ocenic co najbardziej.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer