Chwilowe chrobotanie na biegu jałowym po długim postoju rav4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Jak w temacie.

Gdy samochód długo postoi np cała noc i następnie go uruchomię słyszę przeważnie kilkunastosekundowe delikatne chrobotanie... następnie ustaje.

Dodam, ze gdy wcisnę sprzęgło chrobotanie znika.

Auto z PL salonu przebieg 117 000
Model rav4 2.0 III gen 2011 modelowy 2012

Oleje wszystkie miałem rok temu wymieniane w aso tak jak przy przeglądzie 120 000

Czy mam się przejmowac tym objawem czy olać temat.

Dziękuje

[ wiadomość edytowana przez: kpkp1985 dnia 2020-02-11 08:13:52 ]

[ wiadomość edytowana przez: kpkp1985 dnia 2020-02-11 08:17:31 ]

[ wiadomość edytowana przez: kpkp1985 dnia 2020-02-11 08:19:04 ]
  
 
Cytat:
2020-02-11 08:12:22, kpkp1985 pisze:
Witam, Jak w temacie. Gdy samochód długo postoi np cała noc i następnie go uruchomię słyszę przeważnie kilkunastosekundowe delikatne chrobotanie... następnie ustaje. Dodam, ze gdy wcisnę sprzęgło chrobotanie znika. Auto z PL salonu przebieg 117 000 Model rav4 2.0 III gen 2011 modelowy 2012 Oleje wszystkie miałem rok temu wymieniane w aso tak jak przy przeglądzie 120 000 Czy mam się przejmowac tym objawem czy olać temat. Dziękuje [ wiadomość edytowana przez: kpkp1985 dnia 2020-02-11 08:13:52 ] [ wiadomość edytowana przez: kpkp1985 dnia 2020-02-11 08:17:31 ] [ wiadomość edytowana przez: kpkp1985 dnia 2020-02-11 08:19:04 ]


A jak jedziesz pomalu na jedynce to cos sie miele jak w starej betoniarce? To wszystko sa odglosy ze skrzyni biegow. Jak jest olej to olej.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Ogólnie odgłos podczas jazdy jest inny niż w innych samochodach taki specyficzny...

Olej wydaje mi się, ze jest bo żadnych uwag nie miałem - powinni mi zwrócić uwagę na przeglądzie generalnym rok temu, bo auto ma 117 000 a ja zrobiłem rok temu przy przebiegu 110 000 już przegląd calosciowy co toyota zaleca przy przebiegu 120 000 i zero uwag a w styczniu miałem również zwykły przegląd zrobiony i również brak uwag chyba, ze nie sprawdzono tego na tym przeglądzie.

I zastanawiam się czy doszukiwać się jakiś problemów, bo na prawdę trwa to kilkadziesiąt sekund i tylko po długim nocnym postoju jak uruchomię silnik słychać to potem już nie... a w ciepłe dni całkiem możliwe, ze jeszcze mniej to słychać, ale nie jestem pewien.

Wydaje mi się, ze na biegu jałowym jak ten odgłos występuje i dodam wtedy gazu trochę to ten odgłos wzrasta, ale nie wiele.

Na prace biegów nie narzekam aczkolwiek chyba ten typ tak ma, ze czasami przy 2 biegu np poczuć można lekki opór , ale to chyba norma?


  
 
Cytat:
2020-02-11 17:10:37, Bigelektron pisze:
A jak jedziesz pomalu na jedynce to cos sie miele jak w starej betoniarce? To wszystko sa odglosy ze skrzyni biegow. Jak jest olej to olej.




Już nie będę się rozpisywał, bo wszystko napisałem w poprzednich dwóch długich postach.

Czyli olać temat ?. Zastanawia mnie tylko fakt czemu to chrobotanie występuje po długim postoju auta i trwa krótki i potem tego nie ma. Gdyby coś było faktycznie uszkodzone to by to było słuchać chyba cały czas?

Sprawdziłem i jak występuje to chrobotanie i dodam gazu na biegu jałowym to mocniej to słychać.

  
 
Cytat:
2020-02-22 22:16:10, kpkp1985 pisze:
Już nie będę się rozpisywał, bo wszystko napisałem w poprzednich dwóch długich postach. Czyli olać temat ?. Zastanawia mnie tylko fakt czemu to chrobotanie występuje po długim postoju auta i trwa krótki i potem tego nie ma. Gdyby coś było faktycznie uszkodzone to by to było słuchać chyba cały czas? Sprawdziłem i jak występuje to chrobotanie i dodam gazu na biegu jałowym to mocniej to słychać.


Sam sobie zaprzeczasz... Piszesz ze powinni zauwazyc na przegladzie cos co wystepuje tylko po dlugim postoju i krotko????
Jak przyjezdzasz na przeglad to raczej niema mowy o dluzszym postoju. Zostaw auto na noc i niech to ktos uslyszy i sie odniesie. Diagnostyka na forum dzwiekow to raczej niema sensu.
Wiadomo ze jak olej splynie a cos niedomaga to halasuje bardziej a skoro po chwili dostanie olej i cichnie to widocznie nie jest to nic powaznego.
Co znaczy olej chyba jest????
Jak nie wiesz tego to sprawdz lub lepiej wymien. Olej moze byc zuzyty lub niski poziom lub niewlasciwy i tez beda rozne dzwieki.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2020-02-23 14:11:18, Bigelektron pisze:
Sam sobie zaprzeczasz... Piszesz ze powinni zauwazyc na przegladzie cos co wystepuje tylko po dlugim postoju i krotko???? Jak przyjezdzasz na przeglad to raczej niema mowy o dluzszym postoju. Zostaw auto na noc i niech to ktos uslyszy i sie odniesie. Diagnostyka na forum dzwiekow to raczej niema sensu. Wiadomo ze jak olej splynie a cos niedomaga to halasuje bardziej a skoro po chwili dostanie olej i cichnie to widocznie nie jest to nic powaznego. Co znaczy olej chyba jest???? Jak nie wiesz tego to sprawdz lub lepiej wymien. Olej moze byc zuzyty lub niski poziom lub niewlasciwy i tez beda rozne dzwieki.



Masz racje na przeglądzie auto nie jest po długim postoju a mój objaw wysypuje właśnie krótko po nim.

Dlaczego pisze, ze olej powinien być, bo rok temu a dokładnie zostały wymienione wszystkie oleje w ASO a ja od tego czasu zrobiłem raptem 7000 km

Nie znam konstrukcji skrzyni oraz dlaczego cichnie te chrobotanie jak wcisnę sprzęgło.

Zastanawiam się czy nie ma tutaj wpływu niska temperatura, ale przecież jako takiej zimy nie mamy.

Gdyby się jednak okazało, ze w lato będzie cisza oznacza to zużycie czy źle dobrany olej?

Kiedyś pisałeś, ze toyota to specyficzny samochód i moze wydawać różne dzwieki i może to komuś przeszkadzać a tak na prawdę nie musi być nic uszkodzone po prostu to toyota... stad moje pytania.

Nie wiem ci się cieszyć czy jeżeli chodzi o diagnozowanie problemu, ze ten dźwięk występuje minutę - dwie po długim postoju i cichnie.

Może jakiś błąd wyskoczyć na desce od skrzyni np jak jest uszkodzona lub ma niski poziom oleju?

Wiem, ze nie słychać przez internet dźwięku , ale gdybys miał jakaś wstępna po moich informacjach dać przypuszczenie co to może być to co byś obstawiał i na ile byłby to poważny problem lub nie...

Dzięki milej i spokojnej niedzieli.



[ wiadomość edytowana przez: kpkp1985 dnia 2020-02-23 16:18:35 ]
  
 
Cytat:
2020-02-23 16:16:56, kpkp1985 pisze:
Masz racje na przeglądzie auto nie jest po długim postoju a mój objaw wysypuje właśnie krótko po nim. Dlaczego pisze, ze olej powinien być, bo rok temu a dokładnie zostały wymienione wszystkie oleje w ASO a ja od tego czasu zrobiłem raptem 7000 km Nie znam konstrukcji skrzyni oraz dlaczego cichnie te chrobotanie jak wcisnę sprzęgło. Zastanawiam się czy nie ma tutaj wpływu niska temperatura, ale przecież jako takiej zimy nie mamy. Gdyby się jednak okazało, ze w lato będzie cisza oznacza to zużycie czy źle dobrany olej? Kiedyś pisałeś, ze toyota to specyficzny samochód i moze wydawać różne dzwieki i może to komuś przeszkadzać a tak na prawdę nie musi być nic uszkodzone po prostu to toyota... stad moje pytania. Nie wiem ci się cieszyć czy jeżeli chodzi o diagnozowanie problemu, ze ten dźwięk występuje minutę - dwie po długim postoju i cichnie. Może jakiś błąd wyskoczyć na desce od skrzyni np jak jest uszkodzona lub ma niski poziom oleju? Wiem, ze nie słychać przez internet dźwięku , ale gdybys miał jakaś wstępna po moich informacjach dać przypuszczenie co to może być to co byś obstawiał i na ile byłby to poważny problem lub nie... Dzięki milej i spokojnej niedzieli. [ wiadomość edytowana przez: kpkp1985 dnia 2020-02-23 16:18:35 ]

Jak wcisniesz sprzeglo to skrzynia przestaje sie obracac a raczej pol skrzyni walek sprzeglowy.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Nagrałem filmik z tym odgłosem chrobotania

Możesz się jakoś do tego odnieść czy to nadal nie wystarczające

https://youtu.be/tTAnvhgSAQc

Dzięki

  
 
I jeszcze jedno pytanie czy idzie sprawdzić poziom oleju w skrzyni manualnej w mojej rav4 III i czy w ogóle wymienia się ten olej? czy nie powinno , bo całkiem możliwe, ze ja jednak w skrzyni nie miałem wymiany oleju i wprowadziłem w błąd stad to pytanie.

Wymieniany olej w aso miałem w skrzyni rozdzielczej i mechanizmie różnicowym tylnym

[ wiadomość edytowana przez: kpkp1985 dnia 2020-02-29 17:54:39 ]