Przewód hamulcowy elastyczny tył Corolla E11

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Wymieniam przewody hamulcowe sztywne i przy okazji postanowiłem wymienić i elastyczne z tyłu. Niestety ale mam problem z doborem odpowiednich.

Oryginalne przewody sztywne miały były zakończone spiętrzeniem pojedynczym (coś jak grzybek) a gniazdo przewodu elastycznego mają coś jak klin wklęsły. I do siebie pasują.
Nowe przewody sztywne też są zakończone grzybkiem. Problem pojawił się przy kupnie przewodów elastycznych. Okazało się, że mają klin tylko, że wypukły - odpowiedni do przewodów sztywnych zakończonych spiętrzeniem podwójnym (coś jak lejek) .
Dobierałem w 3 sklepach, po numerze win, po modelu auta, inne roczniki i każdy przewód elastyczny ma gniazdo pod końcówkę lejkowatą.

O ile oryginalności przewodów elastycznych w 20 letnim aucie i 4. właścicielu nie mogę być pewny pewny to jednak sztywne wyglądają na oryginalne.

Jest ktoś w stanie rozświetlić mi tą sytuację i podać pasujący model przewodu? Ostatecznie mechanik przekuje mi końcówki przewodów sztywnych ale do jutra mam czas znaleźć inne rozwiązanie.
Próbowałem znaleźć pasujące od innych aut, ale w sklepach na miejscu mają ograniczone modele.

Nr oryginału wokół którego się kręciłem to 90080-94A67.

Corolla E11, liftback, 2000r, zze111
  
 
Cytat:
2020-02-17 20:03:20, ksz1 pisze:
Witam Wymieniam przewody hamulcowe sztywne i przy okazji postanowiłem wymienić i elastyczne z tyłu. Niestety ale mam problem z doborem odpowiednich. Oryginalne przewody sztywne miały były zakończone spiętrzeniem pojedynczym (coś jak grzybek) a gniazdo przewodu elastycznego mają coś jak klin wklęsły. I do siebie pasują. Nowe przewody sztywne też są zakończone grzybkiem. Problem pojawił się przy kupnie przewodów elastycznych. Okazało się, że mają klin tylko, że wypukły - odpowiedni do przewodów sztywnych zakończonych spiętrzeniem podwójnym (coś jak lejek) . Dobierałem w 3 sklepach, po numerze win, po modelu auta, inne roczniki i każdy przewód elastyczny ma gniazdo pod końcówkę lejkowatą. O ile oryginalności przewodów elastycznych w 20 letnim aucie i 4. właścicielu nie mogę być pewny pewny to jednak sztywne wyglądają na oryginalne. Jest ktoś w stanie rozświetlić mi tą sytuację i podać pasujący model przewodu? Ostatecznie mechanik przekuje mi końcówki przewodów sztywnych ale do jutra mam czas znaleźć inne rozwiązanie. Próbowałem znaleźć pasujące od innych aut, ale w sklepach na miejscu mają ograniczone modele. Nr oryginału wokół którego się kręciłem to 90080-94A67. Corolla E11, liftback, 2000r, zze111


A moze by tak najpierw sprawdzic w ASO bo moze nie sa az tak drogie oryginaly zamiast szpyndlikowac i szewcowac.A jak juz ustalisz ze cie nie stac na oryginal
To bedziesz mial nr czesci toyoty piec cyfr-piec cyfr a wtedy zadzwon np do InterCars i na podstawie tych nr ustala zamienniki. Sztywne przewody oryginal np nieraz sa niewiele drozsze niz dorabianie z miedzi ktore jedst pracochlonne.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Chyba mnie nie zrozumiałeś.
Już mam przewody sztywne. Mają końcówki takie jak stare czyli "beczułki".
Mam natomiast problem z doborem elastycznych bo te, które dobieram zamienniki są pod przewody zakończone "lejkiem".
Ale za Twoją radą zadzwoniłem do ASO i dopytałem o elastyczne. Numer, wg którego dobierałem zamiennik jest poprawny (90080-94A67) a oryginał nie jest możliwy do ściągnięcia bo jak się dowiedziałem "już go nie produkują a na magazynach też niema". A cztery różne zamienniki, które maiłem w ręku były takie same, czyli inne niż w oryginale. I stąd moje pytanie, bo może ktoś by wiedział czy z innego modelu by pasowały tylko np. miały by trochę inną długość.