ToyotaCarinaE 1.8 (anglik) brak światła lewy tył

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Proszę Was o pomoc, mam problem z lewym tylnym światłem pozycyjnym. Żarówka ma dwa włókna, jedno pozycyjne a drugie od świateł awaryjnych. Awaryjne świecą, postojowe nie świeci. Druga prawa lampa świeci w całości. Wszystkie światła z przodu działają poprawnie. Żarówka jest wymieniona, myślałem o bezpieczniku ale to chyba raczej odpada bo gdyby padł to w ogóle nie świeciłyby się światła postojowe. A tak właściwie to który odpowiada za te światła? Co do przekaźnika to nie wiem gdzie go zlokalizować i jak zdiagnozować. Co jeszcze może być tego przyczyną?
Czy mogę podpiąć zasilanie z prawego postojowego do tego lewego czy wyjdzie z tego bigos? ( Nie wiadomo jak zachowałyby się kierunkowskazy?) A może pociągnąć zasilanie z aku do tej nieszczęsnej żarówki ? Nie będę przecież jeździł z jednym czerwonym światłem, myślałem o przeciwmgielnych ale tu i tu możliwy jest mandat. Obawiam się najgorszego,że gdzieś kabel jest przerwany i szukaj teraz wiatru w polu.
Pozdr.
  
 
Cytat:
2020-10-31 23:59:00, angelo005 pisze:
Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Proszę Was o pomoc, mam problem z lewym tylnym światłem pozycyjnym. Żarówka ma dwa włókna, jedno pozycyjne a drugie od świateł awaryjnych. Awaryjne świecą, postojowe nie świeci. Druga prawa lampa świeci w całości. Wszystkie światła z przodu działają poprawnie. Żarówka jest wymieniona, myślałem o bezpieczniku ale to chyba raczej odpada bo gdyby padł to w ogóle nie świeciłyby się światła postojowe. A tak właściwie to który odpowiada za te światła? Co do przekaźnika to nie wiem gdzie go zlokalizować i jak zdiagnozować. Co jeszcze może być tego przyczyną? Czy mogę podpiąć zasilanie z prawego postojowego do tego lewego czy wyjdzie z tego bigos? ( Nie wiadomo jak zachowałyby się kierunkowskazy?) A może pociągnąć zasilanie z aku do tej nieszczęsnej żarówki ? Nie będę przecież jeździł z jednym czerwonym światłem, myślałem o przeciwmgielnych ale tu i tu możliwy jest mandat. Obawiam się najgorszego,że gdzieś kabel jest przerwany i szukaj teraz wiatru w polu. Pozdr.


Hopie hopie wez sie obudz
Dwuwloknowa zarowka jest na pozycji i stopie
Nie gadaj ze wpierniczyles ja w oprawke migacza.
Proponuje zajrzec w oprawke i tam gdzie jest w dziurze jedna blaszka wsadzic jednowloknowa zarowke a tam gdzie sa dwie blaszki na stopke zarowki wsadzic dwuwloknowa i bedzie dzialac.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
i można powiedzieć że prosta czynność a jak wiele niespodzianek może przynieść