Problem z zamkiem corolla E12 Japonia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich
Mam problem z zamkiem w lewych przednich drzwiach w mojej corolli e12 z 2005 r.

Wciskając z pilota zamknij lub otwórz, drzwi od kierowcy nie można otworzyć, tylko z kluczyka. Zamek najpierw tylko nie zamykał, teraz również nie otwiera. Losowo raz na kilkadziesiąt otwarć / zamknięć otworzy lub zamknie.

Zamek rozebrałem, mechanicznie nie widzą żadnych problemów, elementy zamka lekko się poruszają. Myślę, że problem leży w części elektrycznej - czarny element. Po podłączeniu do kabli w drzwiach jest drobna reakcja na przycisk zamknij, otwórz, ale nie wystarczająca na tyle żeby poruszyć mechanizm zamka i otworzyć lub zamknąć. Ten czarny element niestety nie daj się rozebrać, na razie nie wiem jak.

Podkreślam, że mój egzemplarz pochodzi z Japonii, ma inny zamek niż wersje europejskie - mimo, że kupiony w Polsce w salonie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i mógłby mi pomóc ?

Poniżej link do zdjęć
https://e.pcloud.link/publink/show?code=XZInykZ2nSN4m5VSj5vumet92cNV0dctaak

Dzięki pozdrawiam
  
 
Cytat:
2021-01-23 07:18:14, Dexter20 pisze:
Witam wszystkich Mam problem z zamkiem w lewych przednich drzwiach w mojej corolli e12 z 2005 r. Wciskając z pilota zamknij lub otwórz, drzwi od kierowcy nie można otworzyć, tylko z kluczyka. Zamek najpierw tylko nie zamykał, teraz również nie otwiera. Losowo raz na kilkadziesiąt otwarć / zamknięć otworzy lub zamknie. Zamek rozebrałem, mechanicznie nie widzą żadnych problemów, elementy zamka lekko się poruszają. Myślę, że problem leży w części elektrycznej - czarny element. Po podłączeniu do kabli w drzwiach jest drobna reakcja na przycisk zamknij, otwórz, ale nie wystarczająca na tyle żeby poruszyć mechanizm zamka i otworzyć lub zamknąć. Ten czarny element niestety nie daj się rozebrać, na razie nie wiem jak. Podkreślam, że mój egzemplarz pochodzi z Japonii, ma inny zamek niż wersje europejskie - mimo, że kupiony w Polsce w salonie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i mógłby mi pomóc ? Poniżej link do zdjęć https://e.pcloud.link/publink/show?code=XZInykZ2nSN4m5VSj5vumet92cNV0dctaak Dzięki pozdrawiam


Silownik do wymiany.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer