Yaris 1.4 d4d nierówna praca silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
po przeczytaniu kilku wątków postanowiłem i ja zadać pytanie. Yaris 2003r. 1.4 d4d nierówno pracuje na wolnych obrotach. Wtryski sprawdzone na maszynie, zawór w pompie wymieniony na nowy, listwa z czujnikami wymieniona na inną. Objawy - silnik pracuje nierówno na wolnych obrotach, ciśnienie na listwie skacze od 350 do 420 bar. Po odłączeniu wtyczki zaworu w pompie silnik zaczyna pracować normalnie i ciśnienie jest na stałym poziomie ok 250 bar. Przepustnica i egr wyczyszczone, jedynie nie sprawdzona pompa, bo nie miałem innej żeby podmienić. Filtr paliwa oczywiście też wyczyszczony razem z bakiem, w którym pływały jakieś "farfocle" Brak opiłków w paliwie oraz na sitku zaworu na listwie. Proszę o sugestie odnośnie tej nierównej pracy. Dodam jeszcze, że auto jedzie normalnie do ok 3 tyś. obrotów, powyżej wyskakuje check engine, i wpada w tryb awaryjny.
  
 
Cytat:
2021-02-03 12:21:07, Grzegorz324 pisze:
Witam, po przeczytaniu kilku wątków postanowiłem i ja zadać pytanie. Yaris 2003r. 1.4 d4d nierówno pracuje na wolnych obrotach. Wtryski sprawdzone na maszynie, zawór w pompie wymieniony na nowy, listwa z czujnikami wymieniona na inną. Objawy - silnik pracuje nierówno na wolnych obrotach, ciśnienie na listwie skacze od 350 do 420 bar. Po odłączeniu wtyczki zaworu w pompie silnik zaczyna pracować normalnie i ciśnienie jest na stałym poziomie ok 250 bar. Przepustnica i egr wyczyszczone, jedynie nie sprawdzona pompa, bo nie miałem innej żeby podmienić. Filtr paliwa oczywiście też wyczyszczony razem z bakiem, w którym pływały jakieś "farfocle" Brak opiłków w paliwie oraz na sitku zaworu na listwie. Proszę o sugestie odnośnie tej nierównej pracy. Dodam jeszcze, że auto jedzie normalnie do ok 3 tyś. obrotów, powyżej wyskakuje check engine, i wpada w tryb awaryjny, kod błędu P1229.



[ wiadomość edytowana przez: Grzegorz324 dnia 2021-02-03 13:26:44 ]
  
 
Cytat:
2021-02-03 13:24:40, Grzegorz324 pisze:
[ wiadomość edytowana przez: Grzegorz324 dnia 2021-02-03 13:26:44 ]


Czy obroty faluja??
Czy listwa paliwowa byla rozbierana?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2021-02-03 19:25:00, Bigelektron pisze:
Czy obroty faluja?? Czy listwa paliwowa byla rozbierana?



Listwa była rozbierana ponieważ po jej wymianie nie było poprawy, na sitku nie było opiłków. Silnik nie faluje tylko tak dziwnie "przebiera" na wolnych obrotach. Podczas normalnej jazdy słychać taki metaliczny dźwięk, jakby wtryskiwacze głośniej pracowały. Nie potrafię zrozumieć dlaczego po odłączeniu zaworu na pompie silnik pracuje normalnie i ciśnienie na listwie jest w normie, (oczywiście wyskakuje błąd) a przy zaworze podłączonym silnik pracuje nierówno. Wczoraj ten zawór odkręciłem i sprawdziłem "na krótko", ładnie działa tzn. wysuwa się i chowa bez żadnych zacięć.
  
 
Cytat:
2021-02-04 11:26:50, Grzegorz324 pisze:
Listwa była rozbierana ponieważ po jej wymianie nie było poprawy, na sitku nie było opiłków. Silnik nie faluje tylko tak dziwnie "przebiera" na wolnych obrotach. Podczas normalnej jazdy słychać taki metaliczny dźwięk, jakby wtryskiwacze głośniej pracowały. Nie potrafię zrozumieć dlaczego po odłączeniu zaworu na pompie silnik pracuje normalnie i ciśnienie na listwie jest w normie, (oczywiście wyskakuje błąd) a przy zaworze podłączonym silnik pracuje nierówno. Wczoraj ten zawór odkręciłem i sprawdziłem "na krótko", ładnie działa tzn. wysuwa się i chowa bez żadnych zacięć.


Zrob zdjecie tego silnika zeby bylo widac listwe.
Jak wypniesz SCV to nie skacze cisnienie bo niema czym regulowac,
Jezeli rozpedzasz sie z pedalem w podlodze i slychac taki rechot jakby z kalasznikowa od 2500 do 3500 i cisza to halasuja wtryski i nic z tym nie zrobisz trzeba wymienic ale mozna z tym jezdzic.
Jezeli wtryski sa dobre na przelew to do wymiany listwa.
Zrob taki test jedziesz na 4 biegu zwalniasz do 1500 obr kladziesz gaz w podloge i sie rozpedzasz nie puszczajac gazu jezeli dojdzie do 2000 i zgasnie silnik lub wywali blad listwa do wymiany zwazywszy ze jak ja rozebrales to juz jest do wywalenia.
Czy silnki kopci na czarno i czy podkladki pod wtryskami sa oryginalne ich grubosc jest b wazna



-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2021-02-04 20:23:10 ]

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2021-02-04 20:32:20 ]

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2021-02-04 20:33:52 ]