Dziwny dzwięk silnika Yaris 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Posiadam Yaris 2 2009 z silnikiem 1.33 dual VVT-i benzyna, olej jest wymieniany na 0W20 który jest dedykowany do tego silnika innych nie leję o innej specyfikacji , filtry , płukanki są regularnie robione przy wymianie . Po odpalaniu silnika zimnego za każdym razem jest głośny , jak bym diesla odpalał trwa to tylko chwilkę i cichnie , zaś potem słychać żężenie . Po jeździe na rozgrzanym silniku nic nie słychać tylko charakterystyczne tykanie delikatne zaworów po zgaszeniu i odpaleniu jeszcze raz ten dźwięk nie występuje . Gdy zaparkuję na pochylnym terenie a silnik jest gorący minie 15 min od zgaszenia znów zaklekocze .

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z góry dziękuję
  
 
Cytat:
2021-09-04 13:05:54, 97czarnaperla97 pisze:
Witam Posiadam Yaris 2 2009 z silnikiem 1.33 dual VVT-i benzyna, olej jest wymieniany na 0W20 który jest dedykowany do tego silnika innych nie leję o innej specyfikacji , filtry , płukanki są regularnie robione przy wymianie . Po odpalaniu silnika zimnego za każdym razem jest głośny , jak bym diesla odpalał trwa to tylko chwilkę i cichnie , zaś potem słychać żężenie . Po jeździe na rozgrzanym silniku nic nie słychać tylko charakterystyczne tykanie delikatne zaworów po zgaszeniu i odpaleniu jeszcze raz ten dźwięk nie występuje . Gdy zaparkuję na pochylnym terenie a silnik jest gorący minie 15 min od zgaszenia znów zaklekocze . Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z góry dziękuję


Nalej tam normalnego oleju 10W cokolwiek np Mobil 1. Wiem ze idioci od marketingu zalecaja 0W costam ale nie jestesmy na Syberii.Olej 0W w naszym klimacie to woda a woda splywa.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer