Audi benzyna - podczas grzania na postoju opada wskazówka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Posiadam małe autko audi a2 1.6 benzyna
, i chciałbym zapytać czy podczas postoju gdy grzeje mocno w aucie wskazowka z temperatury może wtedy opaść?

Dzisiaj miałem taki przykład na zewnetrz było -2c zrobiłem 12 km auto osiągnęło 90c i zatrzymałem się na kilka minut na parkingu i patrzę wskazowka temperatury opada, jak ruszę to wzrośnie.

Wczoraj natomiast, gdy było na zewnątrz +2c po zrobieniu ponad 25 km, stałem następnie autem około 20 minut i grzanie miałem na full ustawione i wskazowka nie opadła…

Auto odebrane świeżo od mechanika, podobno miałem wymieniany jakoś czujnik ciężko dostępny i termostat a chłodnica była przepłukania woda i chce wiedzieć czy mam udać się ponownie do elektromechanika i zawracać mu głowę czy to jednak normalny objaw? A jeżeli normalny to czemu wczoraj wskazowka z temperatury na postoju nie opadła a dzisiaj tak. bo było trochę chłodniej ?

Dziekuje
  
 

Zajechałem dzisiaj po pracy do mechanika około 10 km auto nabrało 90c i czekałem na postoju na mechanika sprawdzając wskazowke i tak czekałem z 5 min i wskazowka opadła z 90c na 70, jak podłączyl mechanik komputer to tez tak mu pokazało temp… i stwierdził ze tak musi być…
dziwne to dla mnie i tez ze wczoraj wskazowka cały czas na postoju utrzymywała 90c

Oczywiście odjeżdżając od mechanika po chwili w trasie wskazowka uzyskała znów 90c…