Problem z absem w caroli verso

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam problem z absem w tej karoli vero, kontrolka ABS nie żwieci a podczas końcowego hamowania ciurczy abs jak sie hamuje lekko. Komp. pokazał coś jak błąd w tylnym lew, kole. Co to może sie dziać.
  
 
Cytat:
2023-05-06 16:55:49, babicz67 pisze:
Witam mam problem z absem w tej karoli vero, kontrolka ABS nie żwieci a podczas końcowego hamowania ciurczy abs jak sie hamuje lekko. Komp. pokazał coś jak błąd w tylnym lew, kole. Co to może sie dziać.


Poprostu jeden z czujnikow daje zbyt slaby sygna
I komputer mysli ze kolo sie nie obraca podczas gdy pozostale jeszcze sie tocza.
Sprawdz luzy na lozyskach.
Moze byc zbyt duzy dystans biezni od czujnika
Np korozja podnosi czujnik w miejscu mocowania
Mogl nalapac rdzy na koncowke czasem przelamany kabel
czujnika ale rzadko.
Czasem widac na odczytach z czujnikow w dataliscie ze na ktoryms predkosc spada do zera.A czasami widac dopiero
po podlaczeniu oscyloskopu.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
[quote]
2023-05-25 17:41:23, Bigelektron pisze:
Poprostu jeden z czujnikow daje zbyt slaby sygna I komputer mysli ze kolo sie nie obraca podczas gdy pozostale jeszcze sie tocza. Sprawdz luzy na lozyskach. Moze byc zbyt duzy dystans biezni od czujnika Np korozja podnosi czujnik w miejscu mocowania Mogl nalapac rdzy na koncowke czasem przelamany kabel czujnika ale rzadko. Czasem widac na odczytach z czujnikow w dataliscie ze na ktoryms predkosc spada do zera.A czasami widac dopiero po podlaczeniu oscyloskopu.
[/quote

Dzięki za odpowiedź...komp.pokazał błedne wskaz.czyjnika tył lewy.Zakupiłem nową piaste a po rozebraniu starej wszysto cacy nic nie widać na oko że jest uszkodzone.
  
 
Dzięki za odpowiedź...komp.pokazał błedne wskaz.czyjnika tył lewy.Zakupiłem nową piaste a po rozebraniu starej wszysto cacy nic nie widać na oko że jest uszkodzone.
  
 
Mam problem ponieważ uchodzi gaz z klimy okolice parownika czy ma ktoś instr.jak się zabrać do rozebrania deski rozdz.