Alternator

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Może ktos z Was posiada uszkodzony alternator od nivy ??
Elektrycznie może być totalny złom byle obudowa i mocowania były ok

Jeśli chce się ktoś czegoś takiego pozbyć lub choć wypożyczyć na miesiąc lub dwa to bardzo proszę o kontakt ...

Chce dobrac zamiennik który bedzie dawał 70 - 100 A oryginalny ma dość





  
 
Pawel, moze obejrzymy rozwiazanie z mojej Nivki. Pradu mam pod dostatkiem, a bardzo mnie korci aby zajrzec co tam jest wsadzone. A pisalem, ze w Zomisie na Jagiellonskiej stoi 2107 - moze jeszcze jest alternator i bedzie pasowal - zadzwon.
  
 
Borgu już kilka razy prosiłem Cię abyś to sprawdził ... może sprawdzisz przy okazji roboty spodu bo trzeba troche blach od spodu zdjąc ... poszukaj tabliczki znamionowej ... może tam będzie napisany typ i moc ...

No właśnie ... czy alternator od 210x jest identyczny ?? jeśli chodzi o mocowanie ...
Jeśli tak to może być zepsuty od tych modeli
  
 
Wiem o tych blachach (u mnie jeszcze dochodzi oslona mostow) . I wlasnie dlatego do tej pory nie sprawdzilem...
Mam nadal problemy z zawieszeniem, ale jak sie skoncza, to mozemy sie umowic u twojego ojca, wjechac na kanal i zobaczyc - z gory jest kiepski widok i dostep
  
 
Witam , z tego co się orientuję mechanicznie powinien pasowac bez problemow alternator od klasyków, tylko w tych późniejszych alternatorach, nie ma wyprowadzenia do kontrolki ładowania, bo w tych modelach z reguły występuje woltomierz
  
 
bardziej interesuje mnie obudowa więc tak jak pisałem ... elektrycznie może być złom ...
  
 
Kacper mam alternator ze starej siodemki, po regeneracji (wszystko co sie dalo - jakis stojan, wirnik, szczotki diody, regulator napiecia i cos tam jeszcze chyba ale nie pamietam) pojezdzil w niej tylko z 1,5 miesiaca, problem jest taki ze jest "po tuningu" tzn przerobiony jest regulator napiecia na polski typ (podobno mniej awaryjny) i regulator nie byl na alternatorze tylko przykrecany do blotnika.
  
 
Soop dzieki ale Ty pewnie chcesz kuuuupe kasy a ja szukam zepsutego ... no i darmo

Jeśli nie chcesz zbyt dużo ... daj znać na prv bo Boreg zamknie wątek za handel
  
 
Cytat:
Mam nadal problemy z zawieszeniem, ale jak sie skoncza,


Sie nie skoncza, bo juz bez opamietania sie bedziesz podnosil ...

A i sobie pozdrowie off & road.

PS> a gdzie moje wskazania i tamaty z ubieglego tygodnia? Te do Pawla o "majtkach" i Mariuszni o "uku i glebinach" ...
 
 
Cytat:
2003-11-03 14:14:22, Przemek67 pisze:
PS> a gdzie moje wskazania i tamaty z ubieglego tygodnia? Te do Pawla o "majtkach" i Mariuszni o "uku i glebinach" ...



Na odpowiednim miejscu , ze wzgledu na temat wypowiedzi...
  
 
Panowie nie kasztanić

Przypominam że jest to temat o alternatorze do nivy którego poszukuje w stanie padniętym najlepiej za darmo lub drobną opłatą
  
 
A dzwoniles do Zomisu?
  
 
Borgu pisałem już kilka razy że szukam DARMO lub prawie darmo ( koszt przesyłki ) więc do Zomis-u nie dzwoniłem ...