Syrena 104LE (laminat)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zobaczcie co znalazłem na jednym z warszawskich złomowisk.

Jest to jeden z czterech zbudowanych i zarejestrowanych prototypów Syreny 104LE z laminatowym nadwoziem.

Rozmawiałem z właścicielem złomowiska i powiedział że jest zarejestrowana tylko ma do wymiany ramę (taka sama jak w seryjnej Syrenie) i parę innych drobiazgów.

Pytałem czy jest możliwość wyciągnięcia jej ze złomowiska ale gość chyba nie potraktował mnie poważnie, bo zaśpiewał ... 10000 zł (słownie dziesięc tysięcy złotych !!!).
Za tą sumę, to warto byłoby kupić ale stan idealny taki jak w momencie wykonania prototypu.



Pozostałe zdjęcia na stronie Ocalić od zapomnienia



  
 
Niezle !!!

Mysle ze jakbys mu powiedzial albo lepiej pokazal z 1000zl to by oddal

pozdr
  
 
Faceta popierdzieliło z ceną
Gdyby nie to wartało by ją ratować
  
 
Admirał, mógł byś podać dokłądne namiary tego złomowiska?
  
 
Na stronce Graty.pl też jest 104 laminat,a co do 10 000zł w.g ,mnie i tak zdecydowanie za drogo .
Ale szkoda by taki unikat się zmarnował
  
 
Cytat:
2004-03-11 19:04:08, Admiral pisze:
Pytałem czy jest możliwość wyciągnięcia jej ze złomowiska ale gość chyba nie potraktował mnie poważnie, bo zaśpiewał ... 10000 zł (słownie dziesięc tysięcy złotych !!!).

Gość ocipiał na starość i tyle!
  
 
Cytat:
2004-03-11 20:50:52, Cosmo pisze:
mógłbyś podać dokłądne namiary tego złomowiska?



Jest to małe złomowisko na ulicy Gniewkowskiej w Warszawie wjzd od strony ulicy Ordona jadąc w kierunku Włochów 400m po lewej stronie.



  
 
Cytat:
2004-03-12 08:16:43, Admiral pisze:
Jest to małe złomowisko na ulicy Gniewkowskiej w Warszawie wjzd od strony ulicy Ordona jadąc w kierunku Włochów 400m po lewej stronie.



Bylem tam ostatnio w poszukiwaniu listwy ma drzwi, ale po tym jak mnie tam potraktowano... nie mam zamiaru tam wracac .
  
 
Poszukuje informacji na temat Syreny Laminat.
Jesli wiecie gdzie taka spotkac piszcie
  
 
Podobno na Strazackiej mozna spotkac jeden egzemplarz
  
 
własnie kto u nas w klubie ma warszawe lub syrene, bo ja nie wiem
  
 
Cosmo ma i to z 51 .
Robi200 ma,na razie nie mam go w klubie,ale
AK 21 jak wyżej
i Jeszcze ktoś.
Syrenę ma Anmnio i ktoś jeszcze.
Więc jak niektórzy sugerują my też mamy stare wozy
  
 
Cytat:
2004-05-26 16:58:14, Yoshi81 pisze:
Cosmo ma i to z 51 .
Robi200 ma,na razie nie mam go w klubie,ale
AK 21 jak wyżej
i Jeszcze ktoś.
Syrenę ma Anmnio i ktoś jeszcze.
Więc jak niektórzy sugerują my też mamy stare wozy



Dzięki Yoshi. Spytalem bo nie chce mi sie bawic w nasze auta bo tam tych zdjęc jest troche.
  
 
??

[ wiadomość edytowana przez: Dawids dnia 2004-07-31 12:43:01 ]
  
 
Cytat:
2004-05-26 16:49:03, daniel pisze:
Podobno na Strazackiej mozna spotkac jeden egzemplarz


Ale mozna troszeczke konkretniej
  
 
Sawa wiemy,że Peugoet.
FSO tylko ćwiczyło swoich stylistów w ten sposób,a na początku była zwykłym 104.
  
 
??

[ wiadomość edytowana przez: Dawids dnia 2004-07-31 12:42:33 ]
  
 
Zdaję się ten kto o niej pisał na stronie seryjne i prototypowe PRL-u.
Aczkolwiek Adamus mówi,że na pewno fabryka tego nie wymyśliła.
  
 
W okolicach 68 roku fabryka zaczęła się przymierzać do zakończenia produkcji leciwej już wtedy Syreny. Natomiast przepisy były takie, że jeszcze przez kilka lat (bodaj fabryka zobowiązana jest do produkowania części zamiennych w tym także nadwozia, które wówczas było traktowane jako część. W związku z dość kłopotliwą produkcją metalowych nadwozi, postanowiono opracować nadwozie z laminatu i zbudować kopyto do produkcji takich nadwozi. W fabryce powstało kilka gotowych nadwozi, ale projekt upadł a kopyto sprzedano. jeszcze niedawno było w posiadaniu jakiegoś gościa z Grodziska maz. lub Milanówka. Taka syrena dość upadła stoi w Warszawie na Ordona na szrocie, ale właściciela pogięło i chce za nią ok 10 tys zł. Temat ten wraz ze zdjęciami był jakiś czas temu na forum, ale nie mogę go znależć.
  
 
zobacz tulaminat