Poldek dostaje wody

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mój Poldek zawsze po deszczu jak stoi sobie grzecznie na parkingu nabiera wody z tyłu pod siedzeniem i za fotelem z przodu Skąd to może być ?
  
 
To jest aż śmieszne! To chyba wina spawów lub uszczelek. Ja nie mam naprawde pojęcia.
  
 
No mi do śmiechu raczej nie jest jak rano szmatą i kubkiem wylewam wodę spod wycieraczki. Ale podejrzawam uszczelkę prawych tylnich drzwi a może są źle spasowane
  
 
Popatrz sobie w jaki sposób woda sie dostaje przecież napewno leci z góry, to pownno być widać. Jeśli uszczelka puszcza u góry to napewno woda płynie po niej na dół i dalej do środka. Wsiądz do auta i niech ktoś wyleje na niego dwa wiadra wody.
  
 
Cytat:
2002-11-03 18:21:38, sponsor pisze:
Popatrz sobie w jaki sposób woda sie dostaje przecież napewno leci z góry, to pownno być widać. Jeśli uszczelka puszcza u góry to napewno woda płynie po niej na dół i dalej do środka. Wsiądz do auta i niech ktoś wyleje na niego dwa wiadra wody.



Albo jeszcze lepiej polać go wodą z węża ogrodowego (przeciek może być niewielki i ujawniać się dopiero po dłuższym polewaniu). Miałem tak z bagażnikiem.
Pozdrawiam.
 
 
A mnie się wydaje że woda nie musi lecieć od góry.
Nie miałem nigdy Poldka, ale mój maluch zasysał wodę od dołu za pomocą wykładzin tłumiących poprzez dziury odpływowe (po cholere one tam są?!?) co prawda były zatkane plastikowymi korkami, ale 20lat zrobiło swoje i mój 126 ssał jak dzidzuś całą wilgoć. Cholera, długo nie mogłem dojśc dlaczego mam bagno pod siedzeniami(!) Sprawdz czy coś tam pod dywanikami nie działa jak gąbka.(..)
pozdrawiam
"sram na wynalazki
tylko Polonez"
  
 
I jak Trombocyt doszedles z czego tal Ci leci woda??
  
 
Jeszcze nie doszedłem nie wiem co to może być wybieram się na myjnie i będę siedział w srodku i patrzał skąd leci woda
  
 
musisz wyjąć wycieraczki z samochodui i kilka razy nacisnąć na wykładzinę na podłodze,jeśli usłyszysz zasysanie to tak jak pisał wongtsen woda dastaje się przez otwory odpływowe w podłodze.
w moim poldku tak było(objawy takie same).
QBA ptk
 
 
Podejrzewam że woda przedostaje się przez uszczelkę tylnej klapy i przedostaje się do dołu bokiem (bo nie mam trzeciej szybki) czyli pod tapicerką
  
 
Cytat:
2002-12-06 10:16:15, trombocyt pisze:
Podejrzewam że woda przedostaje się przez uszczelkę tylnej klapy i przedostaje się do dołu bokiem (bo nie mam trzeciej szybki) czyli pod tapicerką



A ta tapicerka z boku jest mokra?Kumplowi leciała woda właśnie przez uszczelkę tylnej klapy to te boczki aż odeszły tak wsiąkały wodę
  
 
Zauważyłem zaciek teraz jest taki mróz, że wody to nie ma ale obstawiam na uszczelkę
  
 
Kup nową uszczelkę i po sprawie.Jak będziesz długo czekał to zgnije od środka
  
 
Cytat:
2002-11-01 22:54:37, trombocyt pisze:
Mój Poldek zawsze po deszczu jak stoi sobie grzecznie na parkingu nabiera wody z tyłu pod siedzeniem i za fotelem z przodu Skąd to może być ?


Witam! hehe Ile ja sie z tym napierd.... to nie masz pojęcia! Wymiana uszczelki bagażnika też nie pomogła Problem polega na tym że woda spływająca z dachu i z klapy tymi szczelinami między klapą a karoserią dostaje się do tylnych świateł i tą drogą do bagażnika! Woda powinna być odprowadzana przez tą gumowa listwę na dól ale niestety woda dostaje się do środka bagażnika szczelinami pomiędzy blachą a obudowami świateł tylnych JA ten problem rozwiazałem uszczelniając światła wokół silikonem ale problem został rozwiązany połowiecznie gdyż woda (duzo mniej) nadal dostaje się do środka lampy przez same klosze. Chyba zarypie sylikonem jeszcze klosze na okolo tylko bedzie problem przy wymianie zarówek
Pozdrawiam
  
 
I jeszcze jedno zanim zaczniesz się bawić w uszczelnianie to ściągnij wykładziny bagażnika tak abyś miał swobodny dostęp do tylnych lamp. Polej poldiego obficie wodą tak po dachu i klapie i zobacz jak woda bedzie ciurkiem lecieć do bagażnika przez światła Tak przynajmniej było u mnie
  
 
Panie trombocyt, rozwiązał sie problem z wodą we wnętrzu auta??
  
 
w komorze silnika pod plastikową obudową pod przednią szybą są cztery krótkie wężyki do odprowadzania wody. Są zapchane liśćmi i patykami z drzew. To powoduje dostawanie się wody do środka pod przednie fotele
 
 
Problem się rozwiązał, wystarczyła wymiana uszczelki klapy i po wszystkim
  
 
No to gratulations u mnie na wymianie uszczelki bagażnika się nie skończyło niestety
  
 
Cytat:
2003-06-10 13:46:00, Anonymous pisze:
w komorze silnika pod plastikową obudową pod przednią szybą są cztery krótkie wężyki do odprowadzania wody. Są zapchane liśćmi i patykami z drzew. To powoduje dostawanie się wody do środka pod przednie fotele



Nio i w tylnej klapie też sa takie wężyki odprowadzające wodę, o których niestety często się zapomina
pozdr