Na co zwrocic uwage

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam kolegow 4x4

Szukam i szukam tego samuraja no i cos mi sie wydaje ze znalazlem

Jako ze nigdy nie mialem auta 4x4 chcialbym od was zasiegnac rady
na co zwrocic szczegolna uwage przy ogladaniu takiego auta chodzi
mi oczywiscie o specyficzne dla 4x4 rzeczy

pozdr
  
 
Temat bardzo szeroki ale sprobuje cos napisac:
1. Stan ramy, resorow i zawieszenia- pordzewiala rama zdecydowanie odpada, nie nalezy sie nabrac na rame oblepiona blotem - umyc, bezlitosnie opukac i obejrzec.
2. Wszelkie podejrzane stuki w mostach i przekladniach (o szczegoly proponuje jednak wypytac samurajowcow). Sprawdzic czy samochod nie sciaga - czasami jest to trudne do naprawy.
3. Dokladnie sprawdzic wszelkie wycieki z silnika i mechanizmow, posluchac silnika na wysokich i niskich obrotach, jezeli jest to mozliwe pomierzyc cisnienie w cylindrach. Stan chlodnicy moze duzo powiedziec o sposobie eksploatowania samochodu - przesadnie czysta i wymyta moze byc podejrzana, brudna i zalepiona swiadczy o katowaniu auta.
Jezeli planujesz ostra jazde offroadowa i katowanie samochodu, to stan blacharki jest drugorzedny - i tak sie zniszczy, a powinienes zadbac o jakas klatke bezpieczenstwa.
Generalnie - nikt nie szykuje samochodu do offroadu tylko po to aby auto stalo w garazu - na pewno nim jezdzi i sprzedaje bo albo chce kupic drugi (rzadko w przypadku Samuraia), albo cos sknocil w przerobkach, albo tym handluje. Najlepiej (prosze o sprostowanie jezeli sie myle) kupic cos nie skatowanego, pojezdzic i pozniej ewentualnie go lekko podrasowac.
A i tak te pierwsze auto to zawsze duzo nowego do poznania i nauki
  
 
Dziekuje za szybka odpowiedz

No coz ja samuraja kupuje glownie do jazdy po miescie (nie zabijcie) ale mam zamiar raz na jakis czas sie nim wybraz na jakas wycieczke.
Mam rodzine w gorach wiec pewnie tam bedzie mogl sie wykazac hehe

Wogole to jak zaczelem go szukac wydawal mi sie pseudo ternowka taka glownie do miasta a im wiecej o nim czytam tym bardziej sie przekonuje ze to moze byc niezle auto do offroadu - no zobaczymy jak to wyjdzie

pozdr
  
 
Zadaj to pytanie na www.trackerclub.prv.pl lub na www.rajdy4x4.pl w dziale suzuka. "Chlopaki" zawsze pomoga. A jak jestes z Wawy, to moze i naocznie pomoga obejrzec auto i dokonac oceny czy wyceny auta.
  
 
Cytat:
2004-03-24 21:54:15, thaniel pisze:
Wogole to jak zaczelem go szukac wydawal mi sie pseudo ternowka taka glownie do miasta a im wiecej o nim czytam tym bardziej sie przekonuje ze to moze byc niezle auto do offroadu - no zobaczymy jak to wyjdzie



Samurai to jedno z lepszych offroadowych autek. Tylko nalezy pamietac, ze jest to bardzo extremalne (szczegolnie jezeli chodzi o brak wygody i miejsca ) autko...
  
 
Cytat:
2004-03-25 16:32:33, boreg pisze:
Cytat:
2004-03-24 21:54:15, thaniel pisze:
Wogole to jak zaczelem go szukac wydawal mi sie pseudo ternowka taka glownie do miasta a im wiecej o nim czytam tym bardziej sie przekonuje ze to moze byc niezle auto do offroadu - no zobaczymy jak to wyjdzie



Samurai to jedno z lepszych offroadowych autek. Tylko nalezy pamietac, ze jest to bardzo extremalne (szczegolnie jezeli chodzi o brak wygody i miejsca ) autko...



Zdaje sobie sprawe ze to jest dosc niewygodne autko ale mimo wszystko i tak dalej chce go kupic

pozdr