Toyota i amerykańskie sporty motorowe

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie wiem czy Wiecie że, Toyotka bierze aktywny udział w sportach motorowych za Wielką Wodą, w odróznieniu od Europy. Jako pierwszy producent zagraniczny została przyjęta do National Hot Rod Association (NHRA), czyli stowarzyszenia zajmującego się organizacją wyścigów Dragsterów. Toyota startuje modelem Celica (!), "nieco" tylko zmodyfikowanym (ćwiartkę mili robi poniżej 5 sekund)
Ponadto w odmianie ligi NASCAR, tzw. NASCAR Craftsman Truck Series czyli wyścigach półciężarówek po torach posiada aż cztery zespoły używające aut tej marki, są to Toyoty Tundra o imponujących osiągach
Nie dość tego w samym NASCAR ściga się także Toyota Celica, czyli nie jest tak źle bo Toyki brak tylko w serii C.A.R.T. oraz w IndyCars, ale za to nadrabia w Formule 1
To tytułem takiego małego przeglądziku po sportach motorowych, zatrzymując się tylko na wyścigach po torach gładkich a pomijając rajdy
  
 
Ponieważ kulturowo i obyczajowo daleko na m do USA (na szczęście, bo kto u nas lubi baseball?) dlatego nie zamieszczałem info o typowo amerykańskich "sportach" z udziałem Toyoty. Jak coś znajdę to mogę dorzucać.