[Polonez] [tapicerka] na drzwiach - zdejmowanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

probowałem kiedyś ściągnąć tapicerkę z przednich drzwi, poodkręcałem wszystko co się dało, a ona dalej sie trzyma,
pociągnąłem trochę od dołu, coś pękło... i grzecznie wszystko zpowrotem zakręciłem Więc jak to cholerstwo wyciągnąć?

--
pozdrawiam
Damian

[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-02-09 01:01:13 ]
[ powód edycji: Tytuł zmieniałem ]
  
 
Tapicerka trzyma się nie tylko na śrubach. Jak już odkręcisz wszystkie śruby (3 szt od podłokietnika, 2 szt od tej wnęki-kieszeni na drzwiach, 4 szt od głośnika), zdjemiesz oprawkę klameczki (trzeba delikatnie podważyć śrubokrętem), i korbke szyby to tapicerka zostaje ładnie na drzwiach, bo trzyma się jeszcze na zatrzaskach. Znajdują sie one po zewętrznym obwodzie drzwi z wyjątkiem górnej części. Czyli od dołu drzwi i po bokach. to też możesz podważać śrubokrętem (duzym) i po koei będą wyskakiwać te zatrzaski. Odciągasz tapicerkę ręką za tą plastikową kieszeń w lewym dolnym rogu i jednocześnie podważasz. I tak po kolei. Jak już zwolnisz wszystkie zaciski, to przesuwasz lekko twpicerkę w dół, żeby wyszłą spod parapetu plastikowego i gotowe.
Miłego rozbierania. Po kilku razach będziesz to odkręcał w ciągu 2minut
  
 
Cytat:
2002-11-20 08:50:45, kordek4 pisze:
Miłego rozbierania. Po kilku razach będziesz to odkręcał w ciągu 2minut



Szczególnie jak już nie będziesz miał zacisków - tak jak u mnie, wszystkie połamane
  
 
Mozna kupic bez problemu te zatrzaski za grosze. Ja ostatnio sobie wymienilem.

Pozdrowka
Adamus
  
 
Gorzej gdy pourywaja sie mocowania zatrzaskow, wtedy nie masz go gdzie wlozyc, dlatego przy rozbieraniu dobrze jest je delikatnie podwazac srubokretem - lepiej schodza.
  
 
OK, wielkie dzięki
Co ja bym biedny zrobił bez pomocy grupowiczów


Aha, a korbkę szybki też czymś wystarczy podważyć i wyskoczy?

--
pozdrawiam
Damian

[ wiadomość edytowana przez: damco dnia 2002-11-20 09:35:54 ]
  
 
w korbce jest zawleczka z drutu. jest między korbką, a okrągłym plastikiem.jak wsuniesz w szczelinę mały płaski śrubokręt to ją widać.

  
 
Dzięki...
  
 
Tyle ze widzialem ze kolega ma plusa a nie caro - tam sie inaczej sciaga - to znaczy jak juz odkreci sie wszystkie śróby, wykreci sie obudowe klamki od srodka(jedna śróbka) , i zdejmie korbke od szyby , to mozna odgjac tapicerke do siebie (lub podwazac sróbokrętem) aby wyciągnąć ją z zatrzaskow , a nastepnie wyciągnąć do góry. Parapacik jest na stałe dokręcony do tapicerki i trzyma sie tylko na krawędzi dzwi oraz na tych dwóch śróbach pod lusterkiem.

Pozdrawiam 3LiTe

[ wiadomość edytowana przez: 3LiTe dnia 2002-11-20 16:53:16 ]
  
 
Upsss, a ja tu napisałem instrukcję do CARO nie +
  
 
OK, dobrze wiedzieć, pokombinuję w sobotę, mam nadzieję, że nic nie popsuję
  
 
A przede wszystkim trzeba wyczucia. Nie rwac nic na sile. Czasem tak jest ze uda sie zatrzaski razem z tapicerka zerwac z drzwi i mozna jej jeszcze uzyc, bo sie nie polamia.
  
 
Myślę, że należy odkrecić podłokietnik następnie kieszeń i głośnik, zdjąć korbkę i oprawę klamki potem podważyć kołki tapicerki (należy uważać aby nie obedrzeć lakieru).
Nie przejmuj się ja musiałem wymienić obicie dachowe po niespodziewanym pożarze. Powodzenia!!!
  
 
temat widze stary jak pien, ale pragne go odswiezyc, gdzy mam problem ze zdjeciem boczkow tylnych w pezie atu plus, a niebawem bd mnie to czekalo, gdyz szykuje sie do montazu centralnego zamka i elektrycznych szyb, wiec bez zdjecia boczkow sie nie obejdzie, moje pytanie, jak tego dokonac? calosc ogolnie schodzi ale pozostaje trojkacik pod koniec drzwi i co z tym fantem zrobic?
  
 
Górę po prostu na siłę wyciąga się spod uszczelki jeśli o to Ci chodzi...
  
 
Jeśli chcesz to założyć z powrotem to wyjmij trójkącik.
  
 
Cytat:
2011-12-09 10:17:49, OLO pisze:
Jeśli chcesz to założyć z powrotem to wyjmij trójkącik.


Albo podgrzać uszczelkę opalarką lub mocną suszarką to wchodzi jak w masło.
  
 
Można też ją podważyć np nożem i powoli z wyczuciem wciskać.