Pomoc w wyborze car audio

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie,
Chciałbym zbudować car audio, nie koniecznie w samochodzie
Potrzebuje pomocy w wyborze tuby lub skrzyni basowej inaczej mówiąc, wzmacniacza i 2 głośników. Mam zamiar to podłączyć pod komputer (da rade?) Do wydania mam 500zł.
Chodzi mi głównie o maxymalną głośność i bass oraz jakość dźwięku (tłumacząc, ma walić basem, być głośne i ma to jakoś brzmieć). Nie wiem jak takie coś podłączyć pod komputer, potrzebna jest karta dźwiękowa? Będzie to stało w pomieszczeniu 6m na 6m.
W tym wypadku nie potrzebne będzie mi radio (za radio będzie robił komputer). Czy jeżeli kupił bym np. 2 takie głośniki:
http://allegro.pl/magnat-162-240w-tweetery-gwarancja-dodatki-neon-i1744187722.html

i zamontował bez skrzyń, to będzie tragiczna jakość? lepiej było by np. zrobić jakąś skrzynie (mate wygłuszającą - fale mam, płytę wiórową też) ?

co sądzicie o tym?
http://allegro.pl/jbl-gt5-12b-1100w-pakiet-5-gratisow-jbl-i1747831703.html

Niby 1100W, skrzynia, jbl same plusy.

Na co patrzeć w wyborze głośników, wzmacniacza, tuby?
Pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: Aqual dnia 2011-08-12 22:59:39 ]
  
 
jesli masz to do domu stawiac to radziłbym szukac wzmacniacza zwyklego a nie samochodowego tak samo jakichs kolumn audio domowego,poniewaz do samochodu maja inne pasmo przenoszenia i mniej omow i jeszcze cos.te glosniki nie beda ci wcale grały jak nie włozysz je w odpowiednia obudowe.Skrzynia w domu tez nie bardzo bedzie grała...sam samochod jest dla calego grania jedna wielka skrzynią i jesli pootwieramy samochod juz bedzie gorzej grało,pokoj jest wiekszy niz samochod wiec wnioskuj.