Sprowadzanie auta z USA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zakochałem się w Toyocie Avalon, a jakoś w Polsce nie mogę znaleźć odpowiedniego egzemplarza . No to wymyśliłem, że może znajdę go w USA
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia ze sprowadzaniem aut zza Wielkiej Wody? Ile to kosztuje, ile trwa, co trzeba załatwić tam i w Polsce? Bedę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Kuba Ch.
  
 
POlecam forum o sprowadzaniu samochodow, glownie z Niemiec, ale moze ktos Ci pomoze:

Klik
  
 
Rysiu,

dzieki, juz pedze na to forum
  
 
Nie oczekuj zbyt wiele, glownie ludki ciagna z UE, ale ktos kiedys cos wspominal o sciaganiu z USA. Zapytaj tam i poszukaj tez...
Tam szybciej cos znajdziesz niz tu

Powodzenia
  
 
ZS tego co narazie ustaliłem, przy ściąganiu auta z USA płąci się cło 10%, akcyzę od wieku auta i nieszczęsny VAT.
  
 
dolicz jeszcze udział w kontenerze z usa. do kontenera wchodzą chyba 4 auta więc około 250$ wyniesie twój udział
  
 
Taka kwota to już małe piwo, bardziej przejmowałbym się VATem i cłem.

Podam Wam kilka cen Porsche w USA, bo mam przy sobie katalog:

- Cayenne (247 KM) $41.100
- Cayenne S (340 KM) $56.300
- Cayenne Turbo (450 KM) $89.300

Obecnie dolar kosztuje mniej niż 3,70 PLN. W Polsce najdroższe Porsche Turbo kosztuje o ponad ... 200.000 PLN więcej. Skandal!

Na Toykach różnica jest mniejsza, ceny macie na www.toyota.com
  
 
No właśnie

Avalon (nowiutki) kosztuje tam $31020 (wersja XLS czyli pełny wypas). Po przeliczeniu na złotówki to będzie jakieś 115 000 PLN.

Jak dodac clo (15%) i VAT (22%) to wychodzi 161 000 PLN. To przecież tyle, co u nas Camry 2.4 z automatem !!!

Jak pytałem u dealera o Camry 3.0, to mi powiedzieli, że oni je sprowadzają na specjalne zamówienie ze Stanów. Cena - 190000, co znaczy, że zarabiają na niej (jeśli kupują tam w salonie po normalnej cenie) jakieś 70000 PLN minus koszty transportu. (cena w USA po ocleniu i opodatkowaniu to 120 000 PLN). Aż się dziwię, że nie powstała jeszcze jakaś firma sprowadzająca stamtąd samochody na masową skalę.

Skandal i granda, ale co na to poradzić. Podobne różnice są na wszystkich samochodach, z tym, że na europejskich najmniejsze. A producenci i dealerzy narzekają, że marże w Polsce mniejsze niż w UE i że ledwo przędą!
  
 
na rynku jest kilka firm które sprowadzają auta z US. ale oni też zarabiają więc nie licz na bardzo niskie ceny. spotkałem kiedyś gościa który sprowadzał do komisu fury najczęściej lincolny navigatory. raz sprowadził dodge vipera. poszukaj na necie może znajdziesz gości
  
 
koszt wysylki to 1000usd nieznam jeszcze osobiscie kogos kto by sobie wyslal ale moj kumpel jest w chicago i mowi, ze mi moze kupic fajnego camaro za 1000usd i wyslac....czyli ze niby v8 za 2000usd total...hmm domu nie mam gdzie bym musial to parkowac...ale pomarzyc fajno.
  
 
Znajomi z ściągali trochę wózków jako mienie przesiedleńcze, ale oni naprawdę wrócili. Przywóz statkiem $1000, odbiór w porcie w Gdyni.
  
 
Gdzies slyszalem ze taniej jest sprowadzic najpierw z USA do Niemiec (na jakiegos znajomego , ktory mieszka w Reichu) a potem dopiero do Polski. Szczegołow nie znam; podobno znacznie taniej wychodzi.
  
 
Cytat:
2004-07-20 03:29:14, leon99 pisze:
Gdzies slyszalem ze taniej jest sprowadzic najpierw z USA do Niemiec (na jakiegos znajomego , ktory mieszka w Reichu) a potem dopiero do Polski. Szczegołow nie znam; podobno znacznie taniej wychodzi.


nie sadze przepisy u nas juz takie same obowiazuja ..wiesz H.unia europejska.
  
 
Cytat:
2004-07-20 10:06:59, Yaryś pisze:
.. ..wiesz H.unia europejska.



ale VAT niższy i inne opłaty, nie?

  
 
Najlepiej wyłożyć troszkę dodatkowego grosza i wynająć firmę, która ci pomoże w sprowadzaniu. W moim przypadku taka
  
 
Witam mieszkam w stanach,prowadze tu swoja dzialalnosc.Moge pomuc w zakupie i wysylce danego artykolu do Pl tak by nie bylo oplat typu cla vat itp,( sa na to sposoby) jedyny koszt jaki trzeba pokryc jest wysylka,moge sprowadzic auta ciuchy i wiele innych zeczy,warunkem wspolpracu jest 50 % wartosci danej zeczy pobieram odrazy na moje konto paypal,reszta przy odbiorze,co do aut pobieram 10% jako pierwsza wplate,auto wysylam do niemiec poczym odbieram osobiscie i doworze do Pl pod dom klienata,reszta oplat czyli 90% przy odbiorze,wszelka pytania prosze kierowac na meila wanda5614@gmail.com pozdrawiam