Co by było gdyby ...? - Syrena model 2004

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zapraszam do obejrzenia prototypów Syreny jaki wyszły spod "klawiatury" Jarka
ech rzeczywiscie wielka szkoda że to tylko marzenia, kto z nas nie chciałby zasiąść za sterami tych autek

SYRENA - CAR OF THE YEAR 2005
  
 
Może jako stowarzyszenie uruchomimy produkcję?
  
 
Te koncepcje są rewelacyjne, szczególnie pod względem nawiązań do produkowanych modeli Jarek, doskonała robota, pogratulować!
  
 
oczywiście projekt jest swietny, ale moim zdaniem ciut za malo przypomina syrene.

gdzies widzialem "nową" warszawe, i skojarzenie o wiele bardziej sie narzucalo.
  
 
AAaaataam... Jarek RESPEKT! Moze pomyslisz o zalapaniu sie do dzialu projektowania FSO, projekty zrobisz nasi simrowcy zrobia reszte zaprojektuja silniki i ruszy produkcja Ehhh marzenia ale za to jakie piekne.
Moze popracowalbys nad nowymi modelami poloneza?
  
 
A co powiecie na Syrenkę Cabrio?
Czek dis aut:


  
 
mnie sie bardzo podoba
  
 
A mnie ani troche tak po prawdzie . Wiem że w przypadku VT trzeba wykorzystywać elementy z innych aut bo samemu ciężko by było niektóre wymodzić, ale to w bardzo dużym stopniu ogranicza "projektanta". Do prototypów proponował bym raczej formę rysunku, który po zeskanowaniu można też umieścić na necie, a na pewno większa dowolność pozwoli tworzyć ciekawsze, wyróżniające się projekty .
  
 
Jakoś nie bardzo przypomina to Syrenkę, ale nic straconego bo w już wkrótce na stronce www.syrenaklub.com pojawi się ciekawszy projektKONKRETNYSzczegóły niebawemChętnie nawiążemy współpracę z FSO Auto Klub przy realizacji projektuPozdrowienia dal FSomaniaków
  
 
Mnie te projekty w ogóle się nie podobają, tzn nie ma w nich nic oryginalnego, równie dobrze to mogłby być np. Nissan. Wygladają jak każde inne współczesne auto.
  
 
Zgodnie z zapowiedzią na stronie www.syrenaklub.com można obejrzeć powstający projekt nowej Syreny. Jest to projekt auta nawiązującego swoimi kształtami i szczegółami do wcześniejszych modeli SyrenZapraszmy do jego obejrzenia, wpisania własnych uwag i współpracy w realizacji przedsięwzięcia /Piotr Manelski & Fso Syrena Klub
  
 
Trzeba przyznać, że mi sięcałkiem podoba. Wygląda rzeczywiście jak Syrenka, a kształty ma nowoczesne.
  
 
Właśnie o to chodzi, żeby Nowa Syrenka jednonacznie kojarzyła się ze starymi modelami. W tym projekcie chcieliśmy nawiązać zarówno do pierwszych jak i ostatnich modeli Syreny. Myślę, że udało się to całkiem nieźle. Projekt nie jest jeszcze dokończony, ale powolutku na Naszej stronie przybywać będzię więcej zarówno renderów jak i informacji na temat Nowej Syrenki
  
 
Ktoś sie napracował! Brawo!
Szkoda,że żadna firma nie oferuje KIT-CARa - syreny do zabudowania np na ramie Wartburga 1,3

ja bym chciał taką....


  
 
A syrena znana jest w świecie:
" FSO Syrena 100, Polsko 1958
Dvoudvéřový čtyřmístný automobil, motor vpředu a pohon předních kol. Dvoutaktní řadový dvouválec s objemem 744 cm³, vrtání 76 mm a zdvih 82 mm, komprese 6,9, výkon 20 kW (27 koní) při 3800 ot/min, točivý moment 62 Nm při 2000 ot/min. Čtyřstupňová převodovka bez synchronizace, rozvor 2300 mm, rozchod 1200/1240 mm, vnější rozměry 4085x1560x1530 mm, hmotnost 910 kg, maximální rychlost 100 km/h.
První prototypy Syreny se objevily v roce 1953 a roku 1955 byl model Syrena 100 oficiáně představen. První stokusová série byla vyrobena ručně v roce 1957, sériová výroba se začala rozbíhat roku 1958. Syrena 100 byla vyráběna do roku 1960, kdy prošla první modernizací a dostala označení Syrena 101."


  
 
  
 
Jak dla mnie rewelacja! Popieram V!
  
 
wcale to syreny nie przypomina! to zrzyna bmw z8 z przodu a od tzw. sloopka a to jakis amerykaniec.
po tytule mozna sie bylo spodziewac czegos powazniejszego i bardziej przypominajacego oryginal.
ford z nowym mustangiem czy bmw z mini pokazali ze da sie zrobic samochod nawiazujacy do tradycji i przy-okazji majacego w sobie cos nowego.
  
 
Ja rowniez dostrzeglem kiedys podobienstwo Syreny do Forda Thunderbirda, widac ze wykorzystal to Jarek w swoim koncepcie. Przod mi sie starsznie podoba, natomiast co do tylu trudno sie wypowiedziec... Ogolna ocena 8/10.
  
 
Ponizej projekt nowej Warszawy (bardzo podobny do konceptu Jarka)