Zabytkowe i stare modele Toyot (... i nie tylko)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich w nowym podforum!!!

Wychodząc na przeciw licznym głosom w temacie starszych modeli aut, otwieram forum dotyczące wszelkich zaganień związanych z zabytkami i staruszkami koncernu Toyota, choć nie tylko.
  
 
Juuuuuuuuuupiiiiiiiiii

  
 
Czy moja Corona 1987 sie kwalifikuje do tego wątku?

To gdzie mam teraz pisać?
  
 
Tutaj pisz jaka jest wspaniała i zamieszczaj zdjęcia...
Co do wieku ... myślę ze większość traktuje nasze samochody za graty/złom itp więc wątek jest dla nas !

Pozdrawiam
  
 
A ja chciałam podziękować Jackalowi i innym, którzy byli dla nas przychylni bo dzięki nim mamy to podforum Już zaproponowałam, które wątki mają tu wskoczyć - teraz pozostaje tylko czekać
Rysiu Misiek ma rację - pisz tutaj bo Twoja Corona kwalifikuje się do tego podforum
Ma ktoś jakieś zdjęcia starych Toyot?? Bo ja mam masę pościąganych z netu.


[ wiadomość edytowana przez: madzia_83 dnia 2004-09-06 11:55:03 ]
  
 
Cytat:
2004-09-06 11:38:44, Rysiu pisze:
Czy moja Corona 1987 sie kwalifikuje do tego wątku?

To gdzie mam teraz pisać?



IMO jak najbardziej się kwalifikuje
  
 
WOW i już wątki mam tutaj fajnieeee.
  
 
Ehhh żebym ja był w polszy to podzielił b ym się z wami wiedzą z mojego sporego już archiwum katalogów i książek dotyczących starych Toyotek i ogólnie starych japońców. Poskanowało by się, potłumaczyło.... a tak wszystko za wodą.
Jak wpadnę na urlop to coś ciekawego wrzucę. I może pokażę wam zdjęcia Mitsubishi Galant z 1982 roku 2.0 Turbo (tylko wcześniej musze je zrobić). Samochód z gatunku wspaniałych i pięknie zachowanych. Wiem wiem to nie Toyota ale .....
  
 
heh moja tez juz swoje lata ma. ostatnio przegladajac mobile.de uwage moja zwrocil fajny samochodzik z konca lat 80 a mianowice Mitsubishi Sapporo (taki wiekszy galant). chetnie bym swoja camry na takie cos zamienil tylko pewnie tragedia jak sie cos popsuje bo juz nigdzie sie czesci nie dostanie. a jesli chodzi o toyotki to idealna ze starych dla mnie bylaby camry 2.5 V6 kombi 4WD mniam w ogole japonce z lat 80. i pocztku 90. to fajne autka. Podoba mi sie nissan sunny GTi-R, i mazda 323 turbo i mitsubishi starion heh jakbym mial kase tobym muzeum zalozyl z takimi autkami i nie dal im zgnic
  
 
Kubi Ty to umiesz mnie podnieść na duchu "nie dałbym im zgnić". Słuchaj Ty nam tu a jakiś mazdach, nissanach i innych gadasz jak sam masz piękna Camry. A może zamienisz się ze mną, cio??!! Żartuję, swojej nie oddam. Będzie zrobiona na cacy ale to jeszcze nie teraz. A propos Camry ile ona Ci pali?? Kiedyś mi mówiłes ale już nie pamiętam. A co do samochodowych marzeń to chciałabym Carinę II lub Carinę E lub właśnie starą Camry. Myślę, że wytrwam i pozostanę wierna marce Toytota.
A WY jakie macie samochodowe marzenia??


[ wiadomość edytowana przez: madzia_83 dnia 2004-09-13 18:31:32 ]
  
 
Cytat:
2004-09-13 18:25:09, madzia_83 pisze:
Kubi Ty to umiesz mnie podnieść na duchu "nie dałbym im zgnić". Słuchaj Ty nam tu a jakiś mazdach, nissanach i innych gadasz jak sam masz piękna Camry. A może zamienisz się ze mną, cio??!! Żartuję, swojej nie oddam. Będzie zrobiona na cacy ale to jeszcze nie teraz. A propos Camry ile ona Ci pali?? Kiedyś mi mówiłes ale już nie pamiętam. A co do samochodowych marzeń to chciałabym Carinę II lub Carinę E lub właśnie starą Camry. Myślę, że wytrwam i pozostanę wierna marce Toytota.
A WY jakie macie samochodowe marzenia??


[ wiadomość edytowana przez: madzia_83 dnia 2004-09-13 18:31:32 ]


Hmmmm
Moje to przede wszystkim takie: carina musi wytrwać naprawde długo
Poza tym to supra, taką jak ma Leon lub (to bardziej realne) celicę ST16x, czyli produkowaną do '89 roku. Około 140KM w serii, silnik podanty na modyfikacje, w miarę to ekonomiczne ... a najlepiej wersję 4x4 (z turbo)...
Mógłbym też mieć carinę z początku lat 80. Porównałbym sobie do mojej.
A dodatkowo jeśli chodzi o samochody to chciałbym mieć migomat (dobra spawarka) i dużo kasy, zeby bryki wyglądały tak jak chcę. Wszystko oprócz lakieru zrobiłbym sam, wtedy to dopiero miałbym brykę marzeń ...
Podsumowując - 40tys zł. Nie taka tragedia

A i jeszcze jedno! Drugi garaż żebym nikomu nie przeszkadzał

Pozdrawiam
  
 
ehh Madzik moja pali srednio 7-8 l ostatnio, bo zrobilo sie zimno rano a wtedy najwiecej jezdze a na trasy rzadko kiedy jezdze bez rowerkow na dachu wiec nizej 6,5-7 l. na trasie nie udalo mi sie zejsc przy 110-130km/h.
a co do marzen to bym chcial lexusa LS430;P a z bardziej realnych autek chcialbym kupic jako nastepne albo:
- camry 3.0 V6
- nissana maxime 3.0 V6
- hondke legend 3.2
- mitsubishi sigma (to najmniej realne)
co z tego bedzie to nie wiem ale takie cus mi sie marzy a poki co rzeczywistosc nakazuje jezdzic stara camerka na ktora poki co nie narzekam swoja droga ciekawe gdzie lezy kres jej wytrzymalosci (ale nie chce sprawdzac)
  
 
A ja dziś chyba się w końcu dowiem ile moja pali...trochę się boję werdyktu bo zasadniczo powinna palić te 8l/100km ale jak będzie w takiem starym autku to nie wiem. Jak się dowiem to napiszę.

  
 
Jeśli chodzi o starsze, dopakowane Toyotki (RWD) to koniecznie zajrzyjcie tutaj
  
 
Świetna strona! Dzięki!! I Toyota Corolla GT mniammmmmmmmm
  
 
Znalazła mi się dziś fajna stronka fanów klasyki z Australii, a tam zatrzęsienie wspanialych pojazdów na literkę T
Jest tam min. moja bezapelacyjna faworytka na miss w kategorii Toyota Classics: Celica TA 22 (opis tech.)
Jak Ją widzę to mi się buzia uśmiecha, a Wam?

P.S.
Stronka fanów Levin/Trueno z Estonii !!
  
 
Jesli jest ktos zainteresowany mitsubihi sapoor to prposze dac znac znajdzie sie cos takiego
  
 
My tu tylko Toyoty

Zobaczcie na - odlotowa celica na ebay.de

Pozdrawiam
  
 
WOW toż to babcia Celica - super!!
Kupujesz Michu??
  
 
Hmm. No wiesz Madziu... Narazie sie wstrzymam - poczekam aż będzie starsza

Ja to jednak choruje przede wszystkim na modele z końca lat 80 celica, mr2 mkII, supra mkIII... Drogie to w utrzymaniu, szczególnie supra z 3 litrowym silnikiem , ale jako drugi samochód - tak na letnie wypady to super. Dobra bo się znów rozmarzyłem

Pozdrawiam



[ wiadomość edytowana przez: misiekII dnia 2004-10-25 17:04:59 ]