Zmiana tapicerki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Mam pare pytan

Chce zmienic tapicerke na jakis mily welurek czy cos podobnego. O ile na boczkach nie bedzie zadnych problemow, na slupkach tez nie sadze zeby byly, to np raczki przy boczkach tez chcialbym obic ale najbardziej interesuje mnie jak obic podsufitke ktora jest wygieta i ma przetloczenia na te gadzety przeciwsloneczne ... moze wiecie cos na ten temat ??

pozdr
  
 
to ja sie podłacze do tematu!! czy ktoś zmieniał podsufitkę w DF?? (ten dziurkowany skaj) z jakiego materiału wykonać?? jakie sa z tym problemy?? ile kosztuje materiał??
Z góry thx za wszystkie info!!
Pozdrawiam
  
 
jezlei chodzi o podsufitke do dfa to w KRK byl (moze jeszcze jest) pewien koles ktory zrobi cos takiego z zalozeniem. koszt okolo 200-250zl. koles wszystko ma materialy itp itd. jezeli chodzi o podsufitke to moze byc pewien problem z jej zalozeniem jezeli chcialbys robic to sam. nie zawsze naciegniesz tak ladnie material. mozna by jeszcze cos na nia nakleic np jakis zamsz albo cos.. tylko niewiadomo czy klej wytrzyma. i po jakim czasie to wszystko zacznie odpadac:/
  
 
własnie nei wiem jaki materiał zastosować!! bo ta orginalna tapicerka jest zaginana pod uszczelki więc nowy materiał nie może być za gruby!! muszę się wybrac do slepu z materaiłami tapicerskimi (podobno jest na ul. Dietla) i może jakiś ciekawy znajdę!!
  
 
Czy wie ktoś gdzie zamontują mi to Ładnej 21072 skóre najlepiej jak najtaniej i w województwie opolskim
  
 
stary do skory musisz zrobic sobie wentylowane i podgrzewane fotele. W lato przy upalach dupa ci sie przyklei do siedzenia (kliatyzacji w autku zapewne nie masz ) a zima ci przymarznie... Zastanow sie nad tym...
  
 
ale zastanawiałem sie nad wmontowaniem gotowych foteli ze skory np takie http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=46528491
  
 
ALE zastanawiam sie czy podejdzie a jak nie to sie cos innego wymysli zawsze mozna cos pokombinowac
  
 
ja osobiscie bym odpuscil... Jakos sobie nie wyobrazam siedzen w ladzie... Ale to Twoja sprawa jesli chcesz sie bawic i jesli masz umiejetnosci i miejsce (garaz) to mozesz sie bawic
  
 
z przednimi siedzeniami nie bedzie problemu zawsze mozna dorobic inne szyny mocowania itp itd... ale z tylnia kanapa moze byc gorzej,
pozatym ta cena mnie odstrasza
  
 
Mam dobrego tapicera na peryferiach Warszawy. Robił mi tapicerkę na zamówienie do Espero (skóra) i muszę powiedzieć, że wyszło idealnie.

W zimie faktycznie był problem, szczegónie że często poruszam się w cienkich spodniach garniturowych.
Problem rozwiązało podgrzewanie foteli i tylnej kanapy. Niestety bardzo ciężko jest z dostępnością dobrych jakościowo mat grzewczych w cenie, która nie powoduje palpitacji serca. Mnie udało się "utrafić" gościa z matami, które pierwotnie przeznaczone były do montażu w nowych Peugeot' ach.

Pozdrawiam - SpeedR
  
 
ale można też rozwiązać ten problem, że w miejscu gdzie dotykamy siedzenia (środek siedziska i oparcia) zamiast skóry dajemy alcantarę (zamsz), a całą resztę obszywamy skórą. Ja tak planuję zrobić w Syrenie.