Radio do Nivy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jakie radio mozna zastosowac do Nivy, aby wytrzymalo hm. lekko brutalne traktowanie podczas jazdy setka po wertepach (no moze niezbyt duzych ). Czy jest szansa ze jakis odtwarzacz CD to wytrzyma?
Prosze o wasze opinie i doswiadczenia w tej materii.
  
 
wspolczuje nivie. kup szybko spawarke i szyny kolejowe.
  
 
obawiam sie, ze KAZDY CD w ostrych warunkach szybko dokona zywota. Kaseta tez nie za dlugo pozyje.
Pozostaje albo zwykle radyjko z bazaru, albo czeste zakupy lub naprawy CD...
choc teoretycznie samochodowe radia sa dostosowane do wstzrasow, ale nie do jazdy extremalnej

moze kup radio SAFARI - jak sama nazwa wskazuje ono jest przygotowane na trudne warunki))))
a powanie - dzisiaj udaje sie do fachury od car audio i przy okazji spytam sie, czy cos poleca....
  
 
Nie musicie jej wspolczuc. Do setki to jej wszystko jedno po czym jezdzi. A, ze adrenalinka skacze to chyba Ok. Przezylem juz 150 froterka po Puszczy Piskiej. To dopiero odlot . Ale ona miala firmowe CD Blaupunkta (zreszta niedostepne w Polsce , bo dzwonilem i pytalem sie), a do Nivki musze cos kupic. Nikt w firmowych servisach CarAudio nie jest mi w stanie polecic nic do 2K,. Dopiero od tej ceny zaczyna sie sprzet do "brutalnego" traktowania. Napiszcie co macie w swoich Nivach i jak wam sie sprawuje.
  
 
w związku z tym kup sobie starszy model kaseciaka i będzie git.
  
 
Na razie wlasnie taki mam. Obudowa pekla, kasete juz dawno szlag trafil, ale jeszcze gra . Marzyloby sie CD...
  
 
Polecam sprzęt firmy Alpine
Miałem w FSO 125 taki zestaw - sterownik CTA-1505R + zmieniarka CHA-S624 i musiała być niezła wyrwa aby coś przeskoczyło...
taki komplet używany spokojnie do 1500 - 2000 kupisz
tylko mała uwaga.......ten sprzęt jest dość chodliwy .....mi wyjechał razem z samochodem ehhhhh
Teraz mam tylko radio i narazie nic innego mieć nie będe ....


  
 
Mozna to nosic w walizce, czy musi byc przysrubowane do samochodu (wstrzasy)?
  
 
ja miałem przykręcone...... i raczej tak powinno być
jak byś chciał zobaczyć na żywo sterownik to posiadam takowy w piwnicy
  
 
Dzieki, Kacper, chyba naprowadziles mnie na wlasciwy trop. Przelecialem parametry zmieniarki Alpina i to jest chyba to. Ale nie jestem jeszcze do konca w temacie zmieniarek. Co masz na mysli piszac sterownik? Czy wystarczy sterownik, aby podpiac zmieniarke do wzmacniacza? Czy cos jeszcze jest potrzebne?
  
 
sterownik to przeważnie radio i wzmacniacz + kupe wyjść na wzmacniacz
CTA 1505R posiada wzmacniacz 4x45W + 3 wyjścia na wzmacniacze , radio z RDS , korektor graficzny , możliwość sterowania zmieniarką
nie ma za to wbudowanego ani magnetofonu ani cd-ka
Do tego potrzeba już tylko zmieniarki no i głośników ....wzmacniacze o ile chcesz możesz podpinać lub nie
to chyba tyle
  
 
Dzieki za informacje. Jak bede wiedzial w piatek czy mi oddadza Nive, to wysle Emila. Jak oddadza to w niedziele chetnie bym to zobaczyl.
  
 
oki się postaram być jak by co daj znać