Jedz bezpiecznie... cos dla kierowców

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dobra rada dla wszystkich przeczytana w babskiej gazecie
Gdy za kierownica męczą ci się oczy i pomimo dobrego wzroku niewyraźnie widzisz!
1)można sprawić sobie okulary z powłoką antyrefleksyjną
2)można jeść przetwory z jagód lub wypróbuj wyciąg z nich w postaci tabletek m.ni. strix, krarin ( już po 15 minutach przynoszą ulgę zmęczonym oczom i wyostrzają wzrok

Postaram się czasem wstawić tutaj jakieś ciekawostki dla zmotoryzowanych, a moze wy znacie jakis złoty srodek poza redbulem
  
 
Zanim najem się tych jagód i zaczną one działać to w tym czasie zdąże zasnąć
  
 
Z tymi jagodami i preparatami, takimi jak Strix to prawda.
Zalecane sa też dla tych, co dużo czasu spędzają przed komputerem
  
 
Pepsi, do tego dwie multiwitaminy rozpuszczalne i pięc tabletek kofeiny. Mocniejsze od każdego redbulla Stawia na jakieś 5 do 8 godzin na nogi. Tylko potem śpi się 24h

Aha, jeszcze ponoć amfetamina, ale nie polecam
  
 
A ja powiem dla odmiany że żadne środki nie pomogą. Jak są oczy zmęczone to cały organizm jest zmęczony i nie reaguje poprawnie. W długiej trasie proponuje sen, nawet kilknaście minut . A jak brakuje kilkudziesięciu km do domu to zalecam zwiększoną czuność i zmniejszoną prekośc. Też pomaga uniknąć wypadku
  
 
Cytat:
2003-01-19 15:28:35, izka pisze:
Dobra rada dla wszystkich przeczytana w babskiej gazecie
Gdy za kierownica męczą ci się oczy i pomimo dobrego wzroku niewyraźnie widzisz!
1)można sprawić sobie okulary z powłoką antyrefleksyjną



Pewnie niedługo będe zmieniał okulary więc na pewno będą z antyrefleksem, ostatnio gdy je zmieniałem, 4 lata temu, nie miałem jeszcze prawa jazdy w związku z tym nie było takiej potrzeby
Dla uspokojenia dodam, że do czasu zmiany okularów, gdybym poajwił się na jakimś zlocie klubowym to prosze nie uciekać - widze dobrze

Cytat:
2)można jeść przetwory z jagód lub wypróbuj wyciąg z nich w postaci tabletek m.ni. strix, krarin ( już po 15 minutach przynoszą ulgę zmęczonym oczom i wyostrzają wzrok



W drodze nie zawsze jest gdzie umyć ręce a lepienie się do kierownicy po najedzeniu się dżemu jagodowego na pewno jest ciekawe
No i poprawia się przyczeność rąk do kierownicy.. dosłownie

Cytat:
Postaram się czasem wstawić tutaj jakieś ciekawostki dla zmotoryzowanych, a moze wy znacie jakis złoty srodek poza redbulem




Na przykład krótka przerwa na 1-2 godzinny sen w długiej trasie, chociaż i tak po odcinku Toruń-Hannower + błądzenie przez 4 godziny w poszukiwaniu hotelu pod koniec miałem już dosyć
  
 
dokładnie tak jak piszesz Majchal.
Wszystkie napoje energetyczne pomagają tylko na krótką chwilę a potem potęgują zmęczenie.

Najlepiej zatrzymać się i wyjść na świeże powietrze. Troche to rozbudza.
  
 
Na zmęczenie jest jedna rada wypoczynek zgadzam sie z Michałem
  
 
Cytat:
2003-01-19 16:30:27, Janio pisze:
Z tymi jagodami i preparatami, takimi jak Strix to prawda.
Zalecane sa też dla tych, co dużo czasu spędzają przed komputerem



To tak jak my, forum-maniacy
  
 
Cytat:
2003-01-19 21:40:50, Wyrwizab pisze:
To tak jak my, forum-maniacy



To właśnie miałem na myśli

Miło jest być kimś ważnym. Ale ważniejsze jest być kimś miłym.
  
 
To na recepte czy wystarczy ze mnie zobacza ?
  
 
A ja chętnie poczytam o kobiecych sposobach mniej lub bardziej związanych z motoryzacją.
  
 
Cytat:
2003-01-19 22:47:41, Mach pisze:
A ja chętnie poczytam o kobiecych sposobach mniej lub bardziej związanych z motoryzacją.



No tak Machu - czego mogliśmy się spodziewać

Pytanie: Czy kobieta może zrobić z faceta milionera?
  
 
Odpowiedz dla Jania - naturalnie jesli gosc jest miliarderem

a co do zasypiania, jak wracam z rybek i naprawde jestem zmordowany droga ktora jade nie pozwala mi zasnac - rowny asflacik-typu szorstkiego ( i to bardzo), oraz niezliczona ilosc zakretow i brak pijanych ludzi z pola wracajacych - gwarantuje na takiej drodze nie chce sie zasypiac - wszystkim zycze takich tras

A jak ktos jedzie np A4 to ciemne okulary na oczy, wjezdzamy na prawy pas, puzczamy kierownice i mozemy spac polskie drogi do celu nas doprowadza..
  
 
Bingo Erpes
  
 
A CO WY NA TO..............................ROZMOWA Z KIEROWCA ZABRONIONA
  
 
A potem będzie zakaz rozmawiania z pasażerem...
  
 
A potem będzie zakaz rozmawiania z pasażerem...
  
 
w dlugiej trasie jak chce sie spac to wlaczamy sobie glosno ulubiona muzyke i podspiewujemy ponoc pomaga i czlowiek na chwile zapomina o zmeczeniu nie testowalem ale kto wie
  
 
Temat jest o bezpiecznej jezdzie, wiec to chyba tu pasuje.

Wczoraj wykonalem najefektowniejszego slajda w swoim zyciu! Przy zjezdzie z wiaduktu w Markach stwoierdzilem, ze troszke pozamiatam kufrem i dodalem ostro gazu (na sniegu). Zmylilo mnie to, ze poslizg nie nastapil od razu, tylko dopiero po okolo sekundzie. Gdyby wystapil od razu, to bylem gotowy na piekna kontre i jazde bokiem w obranym kierunku. Ale samochod najpierw nie zareagowal wcale, a po chwili polecial bokiem jak dziki! Zadna kontra nie pomogla. Posunalem pieknie bokiem okolo 25 metro, po czym zatrzymalem sie pol metra od rowu... zrobilo mi sie cieplutko