Opinie na temat 406

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć,
Chciałbym kupić Peugeota 406 2.0 HDi. Słyszałem różne opinie o tym samochodzie z tym silnikiem, od pochwalnych pieśni po wyrazy ubolewania (delikatne zawieszenie, zawodny silnik).
Czy ktoś z szanownych klubowiczów może mnie trochę oświecić czy warto kupić taki 5-letni wózek i na co zwrócić uwagę.
Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie.

Pozdrawiam,
Jarek

[ wiadomość edytowana przez: adasco dnia 2005-02-04 01:02:18 ]
  
 
warto

o silniku sie nie wypowiem, bo nie znam, ale zawieszenie...
obiegowe opinie o awaryjnosci zawiechy pugow sa mocno przesadzone...
mialem okazje powizic 406 (sam mam 405) - i uwazam, ze zawieszenie jest bdb. Dobrze sie prowadzi, nie myszkuje, nie kolebie sie na wybojach, ladnie wybiera dziury. Troche kieruje sie w strone sportowej charakterystyki raczej... w kazdym razie nie zaznasz przzechylow, bujania, etc.
  
 
Witam!
Co do jednostki hdi również się nie wypowiem bo sam użytkuję benzyniaka 1.8 16v z '96. Jestem z samochodu bardzo zadowolony. Zawieszanie w moim egzemplarzu jest ekstremalnie trwałe. Nie wiem od czego to zależy ale mój samochód przejechał 300.000km po polskich drogach i dotychczas nie robiłem NIC z przodu- wszystko seryjne od nowości włącznie z amorami i tarczami a klocki tylko raz wymieniane (po 180.000!) Jeśli chodzi o tył to po 150.000 wymienione zestało kilka silentblocków a ostatnio ponownie silentblocki tyle że wszystkie+ wszelkie drążki, od razu wymieniłem okładziny hamulcowe (po raz pierwszy) a amorki tylne i bębny jeszcze trochę pociągną. Nie słyczałem o innym samochodzie o tak wysokim komforcie i trwałości zawieszenia.
  
 
Wprawdzie temat już stary, ale komuś się może jeszcze przyda. Nie jeździłem wprawdzie 406 z innymi silnikami, ale sam posiadam 1,9 TD i jestem z niego bardzo zadowolony. Zrobiłem już na nim ponad 100 000 km i nigdy mnie nie zawiódł, tak że POLECAM. Zachęcam również do odwiedzenia bloga Mój406 gdzie opisywałem jakie problemy przydarzyły się mi w czasie eksploatacji peugeota 406