Problem - pasek rozrzadu - Peugeot 205

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Peugeot 205 (1.1) mial zmieniany pasek rozrzadu. Niestety moim bledem bylo, ze przed wykonaniem roboty nie odpalilem przy nim silnika by pokazac ze wszystko jest ok, wiedzialem tylko, ze poprzedniego dnia z trudem wiechalem do garazu, poniewaz mial duze problemy z odpalaniem a na bezynie po odpaleniu wogole nie chcial choci, jedynie na gazie bez problemu ( pozniej stwierdzilem ze kilka przewodow od powietrza bylo zdjetych itp i nie mam zielonego pojecia dlaczego). Gosc wymienil pasek rozrzadu i rolke po czym okazalo sie, ze za nic w swiecie nie chce uruchomic. On twierdzil, ze pasek jest z pewnoscia dobrze zalozony i ustawiony na znacznikach fabrycznych ... ponoc pracowal rowniez w serwisie Peugeota i robil to nie pierwszy raz. Auto zalewalo jedynie swiece mimo tego, ze byla iskra. Bylo pozno, stwierdzil ze cos musi byc nie tak z instalacja gazowa i umowilismy sie na kiedy indziej.

Postawiony w trudnej sytuacji sprawdzilem juz wszystko od tego czasu - rozladowalem przy tym 2 razy akumulator. Zaciaglelismy nawet samochod do NAGAZ'u Stefanowskiego gdzie przeprowadzana byla wczesniej regulacja i tam chlopaki sprawdzili wszystko ... nawet lambade i stwierdzili ze nie maja pojecia dlaczego to nie chodzi.

Ja juz tez nie mam zielonego pojecia. Wszystko wskazuje na dwie opcje - pierwsza to taka, ze jednak spieprzyl robote i przestawil rozrzad.

Druga podpowiedzial mi znajomy - mechanik twierdzil, ze poprzedni pasek mogl byc zle zalozony, co wegdlug niego moglo byc przyczyna wiekszego spalania, znajomy zas wpadl na pomysl, ze moze do tego zatem niewlasciwego ustawienia rozrzadu zostal przestawiony specjalnie zaplon ... czy jest taka opcja?

Bardzo prosze o pomoc.
Z gory dzieki za wszystkie sugestie.
Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
Druga podpowiedzial mi znajomy - mechanik twierdzil, ze poprzedni pasek mogl byc zle zalozony, co wegdlug niego moglo byc przyczyna wiekszego spalania, znajomy zas wpadl na pomysl, ze moze do tego zatem niewlasciwego ustawienia rozrzadu zostal przestawiony specjalnie zaplon ... czy jest taka opcja?


malo prawdopodobne, ale cuda sie zdarzaja...
moze podjedz na lodowa do serwisu - tam dosc logicznie dzialaja i moze cos wymysla.
Skoro palil na gazie, a na benie nie, to albo bena nie dochodzila, albo bylo cos poknocone z instalacja. A wymiana paska moogla, ale nie musiala miec na to wplyw. A probowaliscie dzialac z zaplonem? Bo jesli byl rozregulowany pod starym paskiem, po ustawieniu wg nowego powinno zagrac.