CCR2006 - czytanie płyt, itp.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
hejka

I znowu problem: żadna nagrana przezemnie płyta cd-r nie chce chodzić.
Tak,tak wiem "wyszukiwarka"---przejrzałem ,jednak we wszystkich wypowiedziach chodzi o ome B (do 99r).A ja mam 2DIN CCR2006 (radio,kasety,magazynek 4xCD)
(http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/oem1/opelnew.htm)

Pisano również,że należy nagrywać z prędkościami x2,x4 u mnie min. jest x8 może to zależy od CD-R, a może od nagrywarki-niewiem.Płyty z gazet idą od razu,z Bema (P-ń),lub stadionu (W-wa) odtwarza za pierdol...ym 6 razem (6x wkładany magazynek i przekładane płyty).Może to tylko "laser" brudny ?
A co jeżeli będę chciał dokupić zmieniarkę (norm. w bagażniku) ?
Czy to będzie działać ? I jakie musi być złącze ? (fotki mile widziane)
I to chyba wszystko.
kur...a ale późno.

nara Marek
  
 
Witam! Jeśli płyty "z gazet " idą od razu, podróbki tłoczone z bazaru za którymś tam razem a cd-ry nie chodzą może to tylko oznaczać że odtwarzacz wogóle nie czyta cd-rów. We wczesnych modelach czytających cd-r była możliwość odczytu tylko zapisanych w prędkości x2 , więc pozostaje sprawdzić jakąś płytę zapisaną x2, jeśli nie zadziała pozostają piraty tłoczone. Z doświadczenia wiem ,że wczesne odtwarzacze nie zawsze radziły sobie z płytami nagranymi z różnych nagrywarek.Pozdrawiam.
  
 
Marek, ja mam to samo radio zdaje mi się i u mnie są płyty nagrywane, które chodzą, a są takie, co się zacinają. Może to być wina samych płytek, jak również szybkości nagrywania. Muzyka nagrana na TDK chodzi bez problemu, ale część płytek mam nagranych na winylach (maxmax) i te już chodzą dupawo. Więc proponuję Ci kupić dla testu kilka droższych CD-RÓW i spróbować je nagrac w najmniejszej możliwej prędkości.
Wydaje mi się, że podstawa, to nie oszczędzać na samym nośniku.
  
 
próbowałem już z VERBATIM i EMTEC i nic,
ale jeszcze spróbuje z TDK i innymi

a co ze zmieniarką ???
  
 
Nowsze produkty powinny "łykać" wszystko. No ale przecież Ty już masz zmieniarkę, co prawda na 4 płytki, ale zawsze to coś.
Popróbuj z wypalaniem płytek na x4 i powinno chodzić.
  
 
a byłem nawet u speca Car Audio,i to co mi powiedział:
"to jest wina sprzętu",więc ja na to "to może wyjąć i coś wlutować,albo coś wywalić" -chciałem zrobić tuning radia
teraz była jego kolej-"to nic nie da,bo to jest wina mechaniki a nie elektroniki.Tak po prostu są zrobione"
2:1 dla speca , podwinąłem kite i poszedłem
  
 
Zaciekawił mnie ten wątek.Mam znacznie starszy sprzęt i też podobny problem ,nie łykał żadnych nagrywanych cd a z tymi ze stadionu tez roznie sobie radzil.Dałem do czyszczenia i cóż za odmiana o 180 stopni, pieknie czyta teraz wszystko a szybkosc nagrywania nie ma znaczenia.Dysponuje modelem Philips ze zmieniarka na 6 plyt,numeru modelu teazr nie napisze bo nie chce mi sie schodzić w ten mroz do auta
  
 
Cytat:
Dysponuje modelem Philips ze zmieniarka na 6 plyt,numeru modelu teazr nie napisze bo nie chce mi sie schodzić w ten mroz do auta

Stawiam na Philipsa radio SC 804 cd i zmieniarkę DC 012, wiem bo szukam do niej magazynka od dłuższego czasu.
  
 
BodzioMV6-dałeś do czyszczenia ? a gdzie to się daje,bo w te płyty czyszczące to jakoś nie wierze-a i opini nie mają najlepszych


nara Marek
  
 
siema

w końcu się wkur...łem i wyciągłem radio (CCR 2006) dodam,że dwa razy.

zdemontowałem zmieniarkę z kompletu-czyli radio z czarną osłoną (tą z przyciskami) zostało osobno

za pierwszym razem - zdjąłem z niej tylko obudowe,przesmarowalem i lekko przedmuchałem kompresorem a efekt -już połowa moich nagranych płyt (kopie zapasowe ) zaczęła grać tz.sprzęt je widział

za drugim razem - rozkreciłem zmieniarkę tak abym mógł dostać się do lasera-przeczyściłem go "LUKSUSOWĄ", i znowu troszkę przesmarowałem
a efekt - 100% moich "kopi zapasowych"grało

ps.
większość z nich była nagrywana na tanich krążkach i z prędkością 32x

nara Marek
  
 
nie wydaje mi sie że jest to wina płyt. ja mam radio VDOSimens chyba cdr500 i wszystko chodzikażda nawet guwniana płyta nagrana w prędkości 52. stawiał bym na brudny laser lub coś tam innego w sprzęcie.
  
 
Witam
Z mojego doświadczenia wynika, iż w większości odtważaczy CD problem z odczytywaniem nośników zapisywalnych = brud na soczewce. Ale, ale jeżeli jest to tylko brud to można go potraktować alkoholem i wacikiem (polecam alkohol izopropylowy, w żadnym wypadku świństwa typu spirytus salicylowy), jednakże brud na soczewce, który utrudnia czytanie zwykłych płyt to może być oznaka końca lasera. Jeżeli gruntowne czyszczenie nie pomga to cały modół optyczny wymaga wymiany.

Acha i na koniec mały niuans techniczny, brud gromadzi się w największej ilości na zewnętrznej części soczewki, ale również i od spodu na soczewce i pryzmacie, i w szczególności w ciężkich warunkach klimatycznych (kurz) potrafi uniemożliwić czytanie płyt.
Czyszczenie układu optycznego pod soczewkom stanowczo odradzam osobom nie obytym z precyzyjną mechanikom.

Pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: Res dnia 2005-09-08 09:26:01 ]
[ powód edycji: wspólny temat ]
  
 
Witajcie! nie wiem co sie dzieje ale jak włącze sobie nawiew na szybe to zachodzi mi parą i czuć w powietrzu dużą wilgotność. dzieje sie mi tak niezaleznie od tego w jakiej pozycji są pokrętła od temperatury. Słyszałem ze to mo przel filtr przeciwyłowy-wymieniłem i nic dalej to samo.
  
 
a czy kapie cóś po nocy ???
sprawdz poziom płynu w chłodnicy czy nie ubywa . jak kapie mniej więcej obok skrzyni biegów to padła ci kolego nagrzewnica
powodzenia
ps jak podeślesz kratke browca to jest tkzw złoty środek na nagrzewnice...koszt 13 pln i śmigasz dalej
powodzenia miałem ten sam problem
  
 
hehe fomin widze ze chcesz sprzedac patent jednego szanownego kolegi, ktory akurat Ci go podsunal na jednym ze spotów. Ja tez go znam !! i jezeli uda Ci sie wyszarpac krate to chyba bedzie spóła . No chyba ze ten ów kolega R. upomni sie tez o prawa autorskie to bedzie nas trzech hihih
pozdr chudy
  
 
A może tutaj coś poradzą:
https://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=95554&c=0&hq=paruj%B1+szyby&f=9&m=flat

Pozdrawiam.
  
 
chudy patent kolegi R jest za 2 pln a mój bardziej profesjonalny
ale i tak sie podziele
  
 
A co wy wiecie o parze ?
To główny kocioł nawalił puszcza do środka.
  
 
na to też jest sposób
  
 
Przegrywanych w ogóle nie chce złapać, tylko szuka i wywala error.
Niektórych oryginałów też nie chce czytać.
W związku z powyższym mam pytanie:
-czy w/w czyta płyty CD-R/RW?

Pzdr
Paweł