Nowy - witam. I pytanko oczywiście...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Siemanko. Wita Korn z Toxicity Opel Crew. Tu mnie jeszcze nie było...
I na dzień dobry pytanko: w którym miejscu w omedze A znajduje się czujnik odpowiedzialny za wskazanie temperatury zewnętrznej na komp. pokładowym? Słyszałem, że w okolicach lewego przedniego światła, w przednim zderzaku. Czy ktoś może sprecyzowac gdzie szukac tej pluskwy?
Mój był tak miły i padł (chyba), bo w momencie przełączenia komputerka na temperaturę nie pokazuje nic, poza pulsującą literą F (feler?).
Oprócz tego cały czas w okienku zegarka wyświetla się literka F. Czy ma to związek z awarią termometru?
  
 
czujnik temperatury faktycznie powinien sie znajdować w okolicach przedniej lewej cześci zderzaka. prowadzi do niego gruby czarny przewód zamontowany na lewym nadkolu przednim.
jeśli na wyświetlaczu w opcji temperatury nic nie wyświetla lub literkę F ( dokładnie jak myslisz feler) to albo czujnik jest zwalony albo wcale go nie ma!!!!
co do wyświetlanej literki F na wyświetlaczu godziny to pomimo dwuletnich poszukiwań nie udało mi się dotrzeć do sedna sprawy. nikt nie wie co się dzieje i czy jest to zwiazane z czujnikiem temperatury. ja w swojej miałem czujnik ok i pokazywał dokładnie temperaturę pomimo tego literka Fsię świeciła (tylko przy wyłączonym zapłonie). nie otrzymałem w tej sprawie odpowiedzi w serwisie, sklepie jak też u goście naprawiających wyświetlacze. osobiście jednak myślę że nie ma to nic wspólnego z termometrem. skoro pokazuje się w okienku zegara to w nim musi być jakaś usterka, ale jaka nie mam pojęcia