"Sam naprawiam Toyota Corolla" - H.R. Etzold

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Gdybyście kiedyś odkręcali (a potem składali) górne mocowanie amortyzatora (3 nakrętki) to uważajcie.
W tytułowej ksiażce na stronie 128 "Oś przednia" widnieje moment 40Nm, którym należy dokręcać owe nakrętki. Dopiero na następnej stronie jest napisane ze 40Nm to moment dla samochodów po 5/87. Dla wcześniejszych wersji moment wynosi 17Nm !
No niestety ja spojrzałem na obrazek i skończyło się na ukręceniu dwóch ŚRUB. Nakrętka pal licho - jest do kupienia. Śruba jednak tworzy jedną część z gniazdem łożyska - bagatela 385zł

Pozdrawiam
  
 
Ha, znaczy nie doczytałeś. Ja już jestem przyzwyczajony do tej książki i podziałów "do 87r. i po 87r." Rozumiem, że w opisanym przypadku chodziło o jakąś corollę a nie o Twą carinkę
  
 
To chyba było w filmie "Nic śmiesznego":
"...i zobaczyli las...
krzyży..."
  
 
Cytat:
2005-02-03 15:44:05, Golden_Flyer pisze:
Ha, znaczy nie doczytałeś. Ja już jestem przyzwyczajony do tej książki i podziałów "do 87r. i po 87r." Rozumiem, że w opisanym przypadku chodziło o jakąś corollę a nie o Twą carinkę


No cóż. Po to są obrazki żeby nie trzeba było czytać
Niestety ucierpiała moja Carina ... choć to chyba jednak lepsze niz czyjaś .
Corolla i Carina <'87 to bardzo, bardzo podobne samochody...

Oczywiście gniazda nie kupiłem. Amorek trzyma się na jednej śrubie ... żartuje

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
Niestety ucierpiała moja Carina ... choć to chyba jednak lepsze niz czyjaś .


Święte słowa

Cytat:
Corolla i Carina <'87 to bardzo, bardzo podobne samochody...



Tak, faktycznie ;D identyko...

  
 
Spodziewałem się jakichś słów otuchy a tu tylko jakaś ironia.

Pozdrawiam
  
 
Babcia Cię Misiaczku pociesza ! Oni tacy są, że czasem lubią podokuczać, ale Cię lubią.
Pozdrowienia
  
 
A kto mnie nie lubi

Dziękuję
  
 
Hm.... teraz przez chwilę to pewnie twoja Carina
Pozdro
  
 
Cytat:
2005-02-04 16:44:15, Kafi pisze:
Hm.... teraz przez chwilę to pewnie twoja Carina Pozdro



Zawsze jak stoi w garażu -sprawna czy nie- jest moja
Niedobry Ty

Pozdrawiam
  
 
Wiem dlatego na ramkach tablic rejestracyjnych mam napis (znaczy miałem bo mi blacharze popsuli "jednorazowe") "SARY ALE ZAPŁACONY" a nie jak to 85% w kredyciku więc nie ich ale banku
Kochaj ją tak dalej
Pozdro