Seat Toledo 1.9D

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco

Witam!
Szukam wiadomości dotyczących samochodu jaki posiadam więc postanowiłem rozpocząć temat na forum.



Zastanawiam sie jakie jest zdanie innych użytkowników na temat tego autka. Ja póki co jestem zadowolony aczkolwiek nigdzie nie moge znaleźć pozycji wydawniczej czy strony internetowej pomocnej przy naprawie i mniejszych usterkach w tym samochodzie. Chce się dowiedzieć czegoś więcej na temat budowy tego samochodu ponieważ dziedzina wiedzy jaką sie zajmuje nie jest niestety związana w żaden sposób z przemysłem samochodowym a interesują mnie szczegóły techniczne.

Wiem, że seat jest z grupy VW więc pewnie wiele informacji technicznych odnoszących się do VW odnosi się również do Seat'a





Czekam na jekiś odpowiedzi
 
 
HEh no to jak pewnie wiesz seat to hiszpanski wynalazek bardzo udany
Na poczatku była ibiza i cordoba jako se vw nie chciał tych samochodów puscic na rynek to podjeła sie tego mała firma z hiszpani. Okazało sie ze samochody maja duzy zbyt no i w wypuscił polo i polo classic nieznacznie zmienione od ibizy i cordoby. I tak sie zaczelo. odnosnie teledo nie wiem co bylo pierwsze czy toledo czy passat ale wiem ze jakos bardziej udaja sie samochody seatowi a vw coraz bardziej jedzie na wyrobionej marce i traci coraz wiecej.

odnosnie mechanicznych rzeczy zaopatrz sie w program etka masz tam dokładne opisy co i jak naprawic krok po kroku.
Ciezko ejst ten program zdobyc ale moze akurat sie uda



A i moze kolega by sie zarejestrował na forum bo bede ciął posty!!!

[ wiadomość edytowana przez: uszek dnia 2005-03-05 19:57:04 ]
  
 
No glupie pytanie co bylo pierwsze passat czy toledo. Pewnie ze Passat Jeden ze znajomych posiada toledo pierwszej generacji i jest bardzo zadowolony. Mi sie rowniez podoba (nie mowiac o generacji drugiej no i trzeciej co wlasnie wlazi na rynek) Toledo z silnikiem TDI to dobry wybor moim zdaniem
A czy toledo pierwszej generacji nie jest zbudowane na podzespolach Passata B3 lub B4?
  
 
chyba było zbudowane ale co do cordoby to mam racje
zrodło samochody swiata 1998
  
 
Co do Cordoby to tak. Cordobe wypuscili chyba w 93 albo 94 roku. A polo w tej budzie co byl classic wyszedl albo 94 albo 95
  
 
Znawca Seata nie jestem, ale troszke z nimi mialem doczynienia Wiec wedlug mnie Toledo blizej jest konstrukcyjnie Vento/Jetty, niz Passata. A panu z pierwszego postu chodzilo chyba raczej o 1.9 SDI, a nie TDI... chyba O tym silniczku moge powiedziec same dobre rzeczy.... no moze poza osiagami. Moja mamuska ma od nowosci Ibizke'99 z tym silnikiem i jak do teraz 185 tkm bez zadnych (odpukac ) awarii. A samochodzik czesto chodzil pod moja (dosc ciezka np. Pruszkow-Torun 2 i pol godzinki... co prawda w srodku nocy, ale zawsze ) noga.

[ wiadomość edytowana przez: DontWorryBeHappy dnia 2005-05-04 17:18:15 ]
  
 
no tego sie nie dowiemy czy tdi czy sdi. Nie ktorzy nie odrozniaja i dlanich diesel to D i koniec
  
 
Cytat:
2005-05-04 17:46:12, Focus86 pisze:
no tego sie nie dowiemy czy tdi czy sdi. Nie ktorzy nie odrozniaja i dlanich diesel to D i koniec



Dokladnie