Przygotowanie samochodu do malowania

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
troche poczytałem forum ale chciałbym sie dowiedzieć co mi jest konkretnie potrzebne, ile tego i mniej wiecej jakie ceny.

Niebawem zrobi sie ciepło, chce odmalować autko, miesce do przygotowania auta mam, miejsce do malowania też(garaż wysoki na jakieś 3m i tak długi i szeroki ze do okoła Fiata zostaje ok metra odległosci od scian),
pistolet posiadam, sprężarka: 2atm(nie będzie za mało), no i wkońcu, ile papieru, jaki papier, jaki podkład, farbka raczej będzie zwykły, może inny kolor, żaden metalik ani perła, podejżewam że sie nie opłaca takiego drogiego, benzyna ekstrakcyjna do odtłuszczania (może być Nitro?).
najgorszym problemem będzie dlamnie chyba pozbycie sie rdzy z pod tylnych świateł, jest tam tego sporo, jeśli to rozjaśni sprawe moge postarać sie o fotki, co z tym zrobić, wycinac to i sztukowac z maty i żywicy, czy moze wydrzeć troche rdzy i szpachlować?
Chyba jestem kamikadze, będe robił cos takiego pierwsyz raz na tak dyżą skale, ale najlepiej sie na czyms nauczyc, a jak wyjdzie dużo zacieków to zmatowi sie i będzie dobra baza do kolejnego malowania. Wiem że to chyba temat rzeka, ale powiedzcie co jeszcze mam robic, jak, a jak nie, ile tego wszytskiego żeby nie przesadzić i nie przedobrzyć.

Sory za taki post ale nie mam sie zbytnio gdzie tego dowiedzieć a auta napewno nie oddam do lakiernika, i tak i tak zrobie to sam

Czekam na wasze porady i z góry za nie dzięki!


[ wiadomość edytowana przez: CAr dnia 2005-03-06 13:06:26 ]
[ powód edycji: bez komentarza ;) ]
  
 
1. Weź no troche pistolet mocniejszy kup, ok 3 atm, ale 2 atm też wystarcza
2. to dobrze że masz duży garaż no nie
3. Nauczyć malować samemu w zaciszu własnego garage chce każdy;


Powiem jedno, poczytaj artykuł ten który jest wyżej.
Jest on opisany dla nowocjuszy w takich sprawach, jest opisane co trzeba kupić i jak się do tego zabrać.

pozdr.
  
 
no tak wiem, czytałem ten artykuł, opisane jest wszystko jak robic, i tak dalej, ale nie ma konkrtów, jaki papier, jaka benzyna najlepsza, jakiej firmy farba, jakie orientacyjne ceny

sory że podobny temat ale jak uzyskam odpowiedz będzie mozna mój skasować
  
 
No to może zaczniemy od cen (takie mamy w Katowicach ale powinny być podobne):

- podkład do akrylu 22 - 38 zł za litr na DF zużyjesz góra 2L (w środku i na zewnątrz

- ceny akrylu od 60 do 180 zł/L to zależy czy spodoba Ci się kolor czy będziesz mieszać (najdroższe podobno są odcienie Czerwini i Wiśnie - przynajmniej tak słyszałem)

A ceny papierów, odrdzewiaczy, rozpuszczalników i papierów chyba znasz....

Przed rozpoczęciem malowania powinieneś wszystko oczyścić i zamtowić całą powierzchnię przeznaczoną do malowania. Do matowinia są dobre papiery o gradacji 400 można na mokro ale ja matowiłem na sucho i nie było aż tak źle.

Jak już wszystko zmatowisz, przeszpachlujesz i wyszlifujesz to dobrze by było pokryć go podkłdem i pod mocnym światłem (najlepiej halogen 500W) sprawdzić czy gdzieś nie ma nierówności niedoróbek. Jak wszystko ok to możesz przystąpić do malowania

A co do samego malowania to metodą prób i błędów musisz określić odległość w jakiej musisz trzymać pistolet od malowanej powierzchni. Bo na moim maluszku wyszło mi parę różnych faktur.
Jak trzymasz pistolet za blisko - robią się zacieki, jak za daleko robi się taka porowata powierzchnia
Aha i najlepiej malowanie podkładem wziąść sobie na 2-3 razy.

O totalnym braku kurzy w pomieszczeniu nie muszę chyba wspominać ??

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Ja z ojcem też robimy autko na taką skalę pierwszy raz

Powodzenia.
  
 
Ja mam kilka pytań bo wciąż nie znalazłem odpowiedzi:
1) czym nakładacie podkład pistoletem czy pędzlem??
2) jak nałoże akryl na podkład to po jakim czasie nakładać bezbarwny??
3) polerowanie lakieru przeprowadzić po jakim czasie (tydzień) i naturalnie nie ruszać samochodu (nie jeźdźić)
4) czy pasta temp do polerki się nada ??

Z góry wielkie dzięki bo jest to moje pierwsze malowanie i chce żeby to w miarę ładnie wyszło
  
 
ad1. tylko pistoletem
ad2. Bezbarwny dajesz tylko na bazę (metalik, perła) na lakier o jednolitym kolorze np czerwony, niebieski.... nie trzeba bezbarwnego
ad3. polerowanie lak akrylowego można robić po 2 dniach a "autorenolak" z koretorem !!! ja poleruję po 3 dniach.
Pod warunkiem że temp jest ok 20 st C
ad4. pasta TEMPO NIE NADAJE SIĘ DO NICZEGO.........kup FARECLA G3 i jakieś mleczko polerskie

Powierzchnię zmatowić: na sucho P400 -->> P500 , na mokro P800.
Ciśnienie podczas malowania powinno wynosić: 4 - 6 bar !!!!!!!, 2-3 bar to zdecydowanie za mało nawet pomimo tego co wypisują w instrukcjach pistoletów.

A i jeszcze jedno........ nie kupujcie tanich podkładów akrylowych .....ja dopiero niedawno sie przekonałem co znaczy dobry podkład
  
 
Słysze troche o tym Auteronolaku. Dobre to jest?? Mówiono mi że on ma odrazu utwardzacz w sobie i ponoć jest rozrobiony, ale coś mi się nie wydaje. Co to oznacza to z korektorem??