Sygnalizacja otwartych drzwi - brak przycisków

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, jestem nowym członkiem forum i świeżym posiadaczem 206-ki 1,4 Mistral z 2004 r.
Mam następujące pytanie - czy to normalne, by w moim autku nie było guzików w okolicach zawiasów drzwi które powodują zapalenie się lampki oświetlającej wnętrze auta?
Taki guzik znajduje się tylko w drzwiach kierowcy i tylko na otwarcie tych drzwi samochód reaguje zapaleniem się lampki w środku oraz informacją na wyświetlaczu wielofunkcyjnym "Left front door open".
Pozostałe drzwi można otwierać i zamykać i nic się nie dzieje.
Problemem jest również to, że autoalarm nie reaguje na otwarcie tych drzwi, jak również centralny zamek pozwala teoretycznie zamknąć samochód, pomimo nie domknięcia drzwi. Skutkuje to tym, że takie niedomknięte drzwi można bez problemu otworzyć używając klamki.
W moim dotychczasowym lanosie wszystkie drzwi,pokrywa bagażnika i maska były wyposażone w przyciski i niemożliwe było zamknięcie auta "z pilota" dopóki wszyskie drzwi nie były zamknięte.W przeciwnym wypadku rozlegał się sygnał ostrzegawczy.
Czy spotkaliście się z taką sytuacją
Czy wiecie może jaki byłby przypuszczalny koszt zamontowania kompletnej takiej instalacji i podłączenia tego do wyświetlacza wielofunkcyjnego oraz autoalarmu?
Pozdrawiam serdecznie
  
 
witam witam!
Popatrz na drzwiach albo gdzies moze na progu, wokol drzwi moze masz ten wlacznik, tylko moze cos nie kontaktuje...
Alarm tez cos spieprzony... W wawie koszt zalozenia alramu z centralnym zamkiem na 4 drzwi to koszt ok 500-600 zl
  
 
Na pewno nie mam tych przyciskow, w przednich drzwiach pasażera jest tylko jakby zaślepione miejsce po takim przycisku, bo dokładnie w tym miejscu od strony kierowcy jest "guziczek".
Obejrzałem dokładnie całe drzwi i okolice, bo w lanosie z tyłu guziczki sa nie przy zawiasach, ale przy zamku, nie na drzwiach tylko na karoserii, elegancko obudowane gumą.
  
 
A możecie mi powiedzieć, jak jest w Waszych 206-kach?
bo strasznie ciekawy jestem i nie wiem czy warto do ASO jechac. Faktem jest, że ten drobiazg bardzo mi wqrza.
Pozdrawiam