Chcę kupić Nive, doradźcie !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Tak jak w temacie. Nagle zaczęły podobać mi się NIVY. Obecnie jak widać jestem użytkownikiem i fanem Poloneza, ale pewnie za niedługo się to zmieni. Mam kilka pytań, jeśli chodzi o Nivy.
Jakie roczniki ( jeśli można tak zakładać ) polecacie a jakie nie? Na co zwracać szczególną uwagę, punkty chrakterystyczne. Jakie najczęściej usterki przytrafiają się temu modelowi. Czy są może wersje lepiej i gorzej wyposażone. Czy było sakładane wspomaganie układu kirowniczego ( lub czy można ewentualnie takowe założyć samemu ). No i jak wygląda sprawa z częściami i zakładami które naprawiają NIVY. Sorry że tak przydługawo ale zależy mi na dokładnych informacjach.
  
 
Cytat:
2003-01-30 11:36:07, boreg pisze:
Od 1993 Nivki przeszly face lifting i otrzymaly silnik 1.7 wyposazony we wtrysk. Warto wiec kupic po tym roku. Cena zalezy od egzemplarza i jego stanu. Na co zwracac uwage? Na dzialajacy mechanizm roznicowy i blokade, gwizdzace mosty. Niektore wycieki oleju sa trudne do zatamowania (wymagaja naprawde doswiadczenia w naprawach Nivek, sama wymiana uszczelek moze nie wystarczyc). Na korozje podluznic i spodu (korozja to rzecz normalna w jezdzonych Nivkach i trzeba nauczyc sie z nia zyc), bo zaawansowana moze wymagac odbudowy nadwozia. Kazda Nivka, poza nowymi, ma troche "wynalazkow" autora, ktore trzeba sprawdzic. Generalnie jesli nie boisz sie grzebac w aucie to z reszta sobie mozna poradzic, czesci sa tanie, choc czesto nie ma ich "od reki" i trzeba poczekac. Ale ogolnie samochod jest OK!


To juz bylo, reszta zalrzy od ciebie....
  
 
...ale jak nie masz za bardzo kasy, to te bez wytrysku też są fajne
Tak, jak Ci pisałem na priv. -> dla mnie najważniejszy byłby stan karoserii; resztę łatwo i dość tanio można naprawić.
Co do dostępności części -> ja natomiast uważam, że jest dobra (w każdym razie nie gorsza, a często lepsza, niż tzw. zachodnich aut) -> jest kilka bardzo dobrze zaopatrzonych hurtowni prowadzących też sprzedaż wysyłkową.
  
 
Witam

OK. Dzięki. Jak ktoś bedzie miał coś do dodania to zapraszam.
  
 
Mariusznia, znasz jakies hurtownie wysylkowe poza Plockiem i Krakowem?
  
 
wysyłkowo sprzedaje jeszcze Białystok.....

Co do kupna nivy to każda jest dobra pod warunkiem że o nią dbasz zresztą to samo się tyczy Polonezów
Tak jak napisał Mariusz zwracaj uwagę na blacharkę i podzespoły napędowe.....chodzi o przedni most i skrzynkę rozdzielczą ......reszta pasuje np. od 2107
części są faktycznie tanie więc naprawy nie wychodzą drogo


  
 
Poza Płockiem i Krakowem:

NIVA czesci - KBS Białystok
Nowowarszawska 32
15-206 Białystok
Służb.: 0-85/741-08-95
Tel. kom.: 0-602-316-494

NIVA - serwis, hurt części P-ń
TARMOT
ul. Wierzbowa 113
Wysogotowo k.Poznania
Służb.: 0-61/ 814-14-46

NIVA sklep - Kobyłka (k. W-wy)
ul. Warszawska 11
Kobyłka (k. W-wy)
Służb.: 0-22/ 786-22-81

NIVA sklep - Poznań (Śródka)
ul. Śródka 1
61-125 Poznań
Służb.: 0-61/ 877-14-80

etc.