Jakie fundusze, jaki sprzęt dla amatora? :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od bardzo dawna chodzi za mną CB.
Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na prosty sprzęt i co wybrać?
  
 
Witaj.

Prosty i wystarczający Alan -ok.250-350zetów
Antena od 50-.....zetów (wystarczy najprostrza ale długa)
Zestrojenie ok.20zetów

Suma min.350zetów i dajesz sobie radę na drodze.
Jeśli chcesz wypas to ok.min.800zetów.

Fajnie lata i jest miły dla oka sporo funkcji wyciszenia szumów ma Alan 48+ koszt ok.500zł.

Kolejny wypas Alan 78+ koszt ok. 900zł.

Najtańsze i moim zdaniem wystarczające to Alan 199-A (mam takie) zalety : Tani, mały, prosty w obsłudzem,szybka 19. (kanał drogowy w polsce)
Wady brak sterowania mic gain (siła głosu) brak skali i wielu zbędnych (jak dla mnie funkcji)

Pozdro.
  
 
Błyskawiczna odpowiedź, już mi się tu podoba
Również witam, bo wcześniej tego nie zrobiłem

Alan 199A to koszt rzędu 220 zł, zgadza się? Plus antena i strojenie... ale co to właściwie jest to strojenie??
  
 
No i jak zestroić takie cacko? Wystarzy samemu, czy jest mi do tego potrzebny jakiś Dr. hab. znający się na rzeczy?
  
 
Hm..........

Zestrojenie anteny trzeba utawić antenę tak aby uzyskać jak najlepszą jakość dźwięku. kurcza nie wiem jak to napisać
Podłączasz przyrząd pod antenkę i radio ustawiasz ją tak aby było jak najlepiej ale łatwo przedobrzyć(polega to na skracaniu bata anteny bo ta regulacja która jest fabrycznie zazwyczaj nie starcza i trzeba zeszlifować koniec anteny u mnie 12 podejść i jest git latam na 8-15km. z magnesówki na tym alanie.

Pozdro.
  
 
podjedź do Cz-wy na ul. Kiedrzyńską to za free będziesz miał zestrojone

możesz we ałsnym zakresie ale musisz mieć tzw, SWR czyli urządzonko do strojenia antenki w 99% ante strojenie polega na regulacji długości "bata"/"pręta"

MacTB odezwij sie do mnie na gg to zrobimy Ci dobrą cenę na jakiś zestawik PRESIDENTA
  
 
radio kup na allegro. używane. obecne ceny nowych są zbójeckie. a ich parametry nie są warte takich pieniędzy. dobrym rozwiązaniem bęzie np. alan 18. dotego mikrofon ze wzmocnieniem (nowy mass 2018 za 140pln) i antena. tu wachlarz jest szeroki. ja używam 60cm bata, ale generalnie im dłuższa, tym lepsza. z najbardziej wydajnych: santiago 1200 / president colorado, obie po mniej więcej 195cm
  
 
witam...
mam prezidenta pc 40, przywieziony z niemiec, przerobiony na polskie, czy musze miec do niego homologacje(a moze mam tylko niewiem - jak to sprawdzic) antene bedie mial do przykrecenia (chyba dam ja na srodek dachu na tyl auta)
  
 
TUTAJ znajdziesz rozpiskę sprzętu dopuszczonego oficjalnie
  
 
Witam

zastanawiam sie nad zakupem cb podpowiedzcie czy wybrac stacjonarne w aucie czy reczniak? czemu reczniak...jezdze duzo 2 autami nie raz 3...ni nie mam kasy aby zakladac w swoim ojca i firmowym czy recznik sprawdzi sie w aucie? potrzebuje radia do komunikacji..odbioru..tylko tyle...bez zadnych bajerow...
co mozecie polecic z reczniakow na srednia kieszen?
co sadzicie o firmach yasan i Rcalistic...alan ?
pozdrawiam
  
 
nie koniecznie musi być ręczniak możesz mieć radi "zwykłe" z zarobioną końcówką zapalniczkową i przekładać z auta do auta + antena magnetyczna

ja u siebie tez nie mam radia na stałe zamontowane z dwóch powodów:

1) względy bezpieczeństwa (jak go nie ma w aucie to mi go na parkingu nie ukradną)

2) za każdym razem mam inne
  
 
bardzo miłym radyjkiem do auta jest ręczniak alan 42.

radyjko posiada w wyposażeniu fabrycznym specjalny adapter do podłączenia w samochodzie z wyjściem na zapalniczkę i zewnątrzną antenę.

całość urządzenia wtedy jest wielkości większej "gruszki" i łatwo można ją odpiąć i zabrać ze sobą z auta pozostawiając tylko przewód.

podłącza się wtedy zasobnik z akumulatorami i krótką antenkę i mamy radio przenośne.

zdecydowanie nie polecam przy antenie stacjonarnej.

bardzo wrażliwy odbiornik na skrośne i harmoniczne,

kolejna wada - cena ponad 500 zł.