Anteny - pytania o sprzęt.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pomyślałem, że dobrze będzie założyć wątek w którym będziemy wrzucać linki do ofert z konkretnym sprzętem z prośbą o radę czy wart jest zachodu czy nie

Oto pierwsze propozycja:

Sirio - magnes - 33cm - 3dB

Czego mogę oczekiwac po takiej antenie? 3dB to chyba dużo? a moze źle rozumiem pojęcie zysku?


[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2005-03-30 02:21:03 ]
  
 
I kolejna: President Florida - 45 cm

Ta jest tańsza. Podobno dobra
Zysk - 1dB...
  
 
No i jeszcze jedna (dziś ostatnia, obiecuję )

ALAN - 1,5dB - 68 cm

Tania...
  
 
generalnie anteny magnesowe nie są moją mocną stroną. z prezentowanych przez ciebie miałem kontakt jedynie z alanowską. Admirał miał taką...

nie budzi mojego zaufania ta pierwsza... zwłaszcza ten patent ze skłądaniem jej... antena może być jedynie w pionie, chyba że jest przystosowana do pracy w poziomie (anteny kierunkowe,dipole). zmieniając kąt pochylenia anteny zmieniasz jej charakterystykę i polaryzację, co powoduje gwałtowny spadek wydajności
  
 
No ta pierwsza też nie wzbudziła mojego zaufania, chociaż nie wiedziałem, że antena musi być w pionie

Ciekawy wydaje mi się właśnie ten Alan, najbardziej kusi cenowo, a parametry chyba ma dobre, hmm??
  
 
Tego ostatniego Alana właśnie znalazłem za 41 zł, okazało się że dystrybutor Alana mieści się 10 minut drogi ode mnie - na ul. Poznańskiej w Ożarowie O ile radia mają jednak drożej niż na Allegro, o tyle antenki są tańsze
  
 
Witam.

Co myslicie o tej antenie - uchwyt rynienkowy juz mam wiec potrzebuje tylko antene. Glownie do uzywania na bliskie odleglosci (jazda w kilka samochodow itp.).
  
 
Nie znam tego modelu ale kiedyś na poldku miałem antenkę lemm i bardzo sobie chwaliłem współpracowała ona z moim starym wysłużonym Alanem 19 i było OK


Pozdro.
  
 
Kafi, wypowiesz się odnośnie tych dwóch "moich" anten? Chodzi o Presidenta i Alana...
Pozdr!
  
 
Nie znam tych anten.

Nie mam przekonania do krótkich anten!

Ja mam bat na antenie midlanda 1.6m. magnes ale myślę że 1.2m. by stykła mówię o midlandzie!

Ewentualnie antena Lemm ale to bez magnesu bat 1.0m. styka tyle że dziurawisz dach i najleiej montować na środku dachu.

Pozdro.
  
 
MacTB moje zdanie na temat Florydki znasz

do 220 km/h napewno nie spadnie (drogi brakło na test przy większej prędkości), zasięg około 4-6 km w terenie otwartym
  
 
ostatecznie można nadawać z widelca, albo sobie włożyć cynę w radio...



sorry za ot...

ja mam antenę lemm 170.

jak jeździła w admobilu mark I, to sobie ja chwaliłem, ale była zamontowana w dachu.

teraz w mark II mam ja na podstawie magnetycznej, bo mi sie serce krajało, jak sobie pomyślałem, że w nowym samochodzie mam wiercić dziurę w dachu.

jeszcze jej nie sprawdzałem dokładnie, ale widzę, że jak na razie efektywnośc jej nie spadła...





[ wiadomość edytowana przez: Admiral dnia 2005-04-02 21:17:02 ]
  
 
nie wierzę w anteny powiedzmy poniżej 120 cm, im dłuższa tym lepsza co do tych wzmocnień to ???????? wielki znak zapytania tym bardziej że też się czasem stosuje oznaczenie dBi i pomiary wzmocnienia są dokonywane w ożny sposób przez firmy, pomijam wogóle podawane długości typu 5/8 fali co jest wogóle nonsensem przy antenie długości nawet 160 i więcej wystarczy przeliczyć dł. fali