Ortografia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Znajomy z Naszego klubu napisał

"...Zdarzyło się już parę razy, że ktos komuś na forum wypomniał nieznajomość ortografii.
Rozumiem zarówno takie stanowisko, jak i stanowisko osób, która mają tą swoją dys-cośtam i pisac poprawnie nie potrafią, ale nie całkiem o tym chciałem pisać.
Ostatnio trochę zaczałem działać na forum elektroda.pl i tam jest ciekawa rzecz, otóż przy pisaniu postu jest mozliwość sprawdzenia jego poprawności (ortograficznej)... Może i tu by cos takiego się przydało.
PS. Nie mogłem jakoś znaleźć tematu, w którym były propozycje zmian na forum (a zdaje mi się, ze kiedyś takowy był)
"

wg. mnie taki mechanizm sprawdzania błęduw pżydał by sie na wspulnym naszym towaźyskim foróm.

  
 
Cytat:
2005-04-23 14:45:53, GSI pisze:
Ostatnio trochę zaczałem działać na forum elektroda.pl i tam jest ciekawa rzecz, otóż przy pisaniu postu jest mozliwość sprawdzenia jego poprawności (ortograficznej)... Może i tu by cos takiego się przydało.



temat jest kilka watkow nizej ale nie o tym chcialem...

jak to dziala na tej elektrodzie, bo specjalnie zarejestrowalem sie na tamtym forum, specjalnie pozniej zarejestrowalem na spellingcow.com czyli tam gdzie przekierowuje forum elektrody w celu sprawdzenia pisowni, wpisalem w posta podany przez Ciebie przyklad pisowni charakterystycznej dla osob w krotkich spodenkach i niczego nie poprawilo

co robie zle? czy takie przekierowanie w celu sprawdzenia pisowni Was satysfakcjonuje? jak to dziala, bo mi jakos nie chce?

pozdr.
  
 
Bylo juz kiedys poruszane i zafrowno wtedy jak i teraz jestem przeciw ....

Jestem za dbaniem o jezyk ale na zasadzie ze poprostu zaczynamy pilnowac (my mody) zeby usery wstawialy ogonki itd ale jestem przeciw jakiemus silnikowi ktory ma za mnie sprawdzafc pisownie ....

pozdr
  
 
a co jesli komus alt działa czasami?
  
 
Eeee tam ogonki, sam nie uzywam
  
 
jestem na nie. dodatkowym silnikom mowimy nie.
  
 
Cytat:
2005-04-24 08:54:22, Piter20 pisze:
a co jesli komus alt działa czasami?



to weś wienc wonsz gómowy i se napraw

pozdr.
  
 
jezdem przecif.
wazne, ze rozumiemy sie nawzajem.
a taki dodatkowy pieprznik zapewne spowolnilby dzialanie forÓm
co do pisowni polskawej - wole to niz krzaczki....
  
 
Czy już wiadomo jak sprawę rozwiązała elektroda ?

Ja wchodzę w akcję:

BYKOM-STOP - Poprawna pisownia i ortografia w Internecie

  
 
etam jak ktos chce sobie szybko sprawdzic czy dobrze napisal czy nie to moze napisac sobie w wordzie i potem wkleic na forum
  
 
Sądzę, że forumowicze piszacy na polskim forum powinni się cechować znajomością języka polskiego. I nie chodzi mi tu o ogonki, ale o "ordynarną" ortografię.