Kto pomoze podlaczyc radio :))

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam mam pytanko co mam zrobic zeby poprawnie podlaczyc nieorginalne radio w P206 zamiast Clariona. Po podlaczeniu radia nieorginlanego po paru miniutach od wyjecia kluczyka ze stacyjki w radiu kasuja sie wszystkie ustawienia. W peku przewodow widze jakis nie wykorzystany ktory nie wchodzi do kostki. prosze o pomoc i z gory dziekuje.
  
 
moze nie masz kosci do podtrzymania pamieci w radiu
  
 
radio poprzednio bylo zamontowane w fordzie fiesta i nie bylo problemow
  
 
aha. najlepiej jak podjedziesz do jakiegos serwisu. W wawie moglbym ci dac adres gdzie facet robi tanio takie rzeczy, ale widze ze do warszawy masz kawaleczek
Zapytaj sie jeszcze na forum car-audio
  
 
zapewne nie masz zasilania stalego -podtrzymania.
jakiego koloru jest ten luzny kabelek?
w kazdym razie - podtrzymanie powinno byc w kostce zasilajacej, obok plusa (czerwonego) - czyli - popatrz, ile kabelkow wchodzi do kostki od strony auta i zgraj je z kostka po stronie radia.
jeden z nich odpowiada za pamiec - stale zasilania 12V MUSI tam isc.
  
 
ten wolny jest koloru kremowego
  
 
a do ktorej kostki wchodzi? Jesli siedzi w zasilajace, to prawdopodobnie to,ale:
moze to byc jeszcze sterowanie antena lub wzmacniaczem.
zerkne dokladniej, gdzie w kostce on wypada, tylko musze radio wydobyc...



wydobylem.
i teraz: patrz na kostke do zasilania - piny "aktywne" maja ulkad mniej wiecej taki:

I I

I I I - i to wlasnie ten ostatni, bez "pary" u gory jest od potrzzymania pamieci.

przyjrzyj sie,moze gdzies na kablu masz opis.
kabelek bywa zolty, rozowy, pomaranczowy... opisany jako 12Vpermanent lub memory czy mem czy podobnie. podaj tam prad i juz.


[ wiadomość edytowana przez: adasco dnia 2005-05-03 12:59:27 ]
  
 
W inst. amochodowej zazwyczaj sa 2 kable zasilające: jeden stale podaje napięcie, a drugi po przekręceniu kluczyka. Ten co na stałe to do podtrzymania pamięci a ten po kluczyku to zasilanie główne. Łatwo sprawdzić który to który podłączając żaróweczkę (bo miernika to pewnie nie posiadasz)

A z klorami przewodów jest różnie, nawet w jednym modelu mogą się różnić, więc odradzam podłączanie po kolorach. Co innego z głośnikami, bo tu zawsze możesz zobaczyć jakie kolory do jakiego głośnika
  
 
zobacz czy z tyłu radyjka niemasz bezpiecznika i dwa gniazda (ja tak miałem jak przełożyłem bezpiecznik w drugie gniazdo problem znikł)moje radyjko to JVC,mam podłączone do orginalnej kostki
  
 
Zamień plusy i po sprawie, albo zmostkuj je w radyjku i podłącz jedynie pod dolny prawy w kostce zasilacjącej. Jakbyś miał pytania to pisz na GG 4098834
  
 
Witam mam pytanie gdzie można sprawdzić kod to radia w peugeot 106 1992r.Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich.


[ wiadomość edytowana przez: kubalo15 dnia 2008-06-23 22:48:40 ]