Czyszczenie profilu od środka.?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Przymierzając się do zabezpieczania progów zauważyłem że z tyłu jednego z nich brakuje zaślepki i nawaliło do środka pełno piachu, wody i innych syfów. Czyli tak jakby próg jest otwarty i zasyfiony.
Moje pytanie: W jaki sposób wyczyścić próg przed zabezpieczaniem go jakimś środkiem?
Szczotki przez taką dziurke nie wsadzę, progu ciąć nie będe, jedyne co mi przychodzi do głowy to wsadzić z drugiej strony wąż ogrodowy i przepłukać dokładnie profil wodą po czym przedmuchać i brać się za zabezpieczanie. Z dugiej jednak strony woda kojarzy mi się z przyspieszeniem działania korozji...
I jeszcze jedno pytanie: Nawet gdyby nie było tam piachu to czy da się wyczyścić taki profil dokładniej czyli z korozji zachodzącej od środka?
może takim czymś jak się kominy przetyka
  
 
Ja tam bymnic nie wkładał, żadnych szczot, kul itp. przyrządów kominiarskich - zdrapiesz tylko wosk który został położony naprofilach. Prędzej może przedmuchać sprężarką (jeśli to tylko piach).
  
 
U mnie w jednym progu brakowało kołków listwy po wyjęciu kołków w progu od lewej było widać jasny lakier a w tym po prawej brakowało kołków listwy i było widać czarny syf. Płukałem benzyną ekstrakcyjną pistoletem do konserwacji profili zamkniętych po przepłukaniu zmyło brud i pojawił się lakier. Później trochę przedmuchałem i konserwowałem tectylem ML Valvoline na pistolet.