Smarowanie pierścieni i łożysk w kołach

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
W zeszłym sezonie rowerek troche ciężko chodził tzn. ciężko się nim pedałowało nawet na 1-1 (przerzutki). Czy nasmarowanie pierścieni i łożysk w kołach coś da. Wczoraj wziąłem wyciągnąłem z tyłu, a tam, sahara jak na pustyni Dziś sprawdziłem z przodu i tam jeszcze jest OK. Pedaując ręką zauważyłem że troche to pomogło, ale musiałbym troche nakręcić, żeby to dobrze się sprawdzało. Jak myślicie, czy to coś da, czy lepiej wymienić na nowe???
  
 
Przesmarować nic nie zaszkodzi, powinno pomóc
 
 
Posmaruj ,jak nie pomoze to dopiero wtedy pomyslisz co dalej. Dobrym sposobem na sprawdzenie lozysk jest: zdjac kolo, zlapac palcami obu rak za konce i krecenie, jak poczujesz nie rowna prace to bedzie znak ze lozyska juz sa zle.
  
 
Cytat:
2005-05-22 02:36:15, CzapCzap pisze:
Posmaruj ,jak nie pomoze to dopiero wtedy pomyslisz co dalej. Dobrym sposobem na sprawdzenie lozysk jest: zdjac kolo, zlapac palcami obu rak za konce i krecenie, jak poczujesz nie rowna prace to bedzie znak ze lozyska juz sa zle.



Tak też wczoraj zrobiłem. Nasmrowałem i teraz rowerek musi iść na przejaszczke. Przy okazji nasmaruje łańcuch. Dzięki za pomoc.