Jak dobrze połozyc szpachle

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie.Czyli : czy na lakier czy na gołą blache czy jak?? Zeby było najtrwalej
  
 
Z tego co się orientuje to należy kłaść szpachlę na gołą blachę bo inaczej jak polakierujesz to będzie widać miejsce w którym jest położona szpachla
  
 
Szpachlę należy nakładać na "gołą" blachę, lub blachę zabezpieczoną np. odrdzewiaczem typu Brunox. Jeśli nałożysz ją na nieco chropowatą powierzchnię (potraktuj blachę papierem ściernym) będzie lepiej się trzymać.
Ważne, aby kłaść kilka cienkich warstw w odstępach czasu, pozwalających nieco im wyschnąć.

Pozdrawiam - SpeedR
  
 
a jak sie położy szpachlę na gołą blachę to woda nie przesiąknie przez nią i nie zacznie nam gnic od środka??? - pytam sam zamierzam w niedalakiej przyszłości szpachlować,lakierować.. i taka opcja wydaję m sie być możliwa....
  
 
Ja na oczyszczoną blachę daję najpierw podkład.
  
 
To jest bardzo dobre pytanie... Jak to w końcu jest? Ponoć daje sie na gołą blachę, bo lepiej sie trzyma, ale z kolei czy nie będzie tam rdzewieć pod spodem?
  
 
Szpachla jak i tańsze podkłady nawierzchniowe (gruntujące) są nasiąkliwe wodą.
Najlesze rozwiązanie to:
1. Podkład reaktywny (wasch primer) bardzo cienko 1 warstwa
2. Podkład epoksydowy też cienko ale dla lepszego wypełnienia 2 cienkie warstwy
3. I teraz szpachla ( uważać aby nie przetrzeć podkładu)

Jeśłi ktoś chce trochę obniżyć koszty to niech pominie podkład reaktywny. Obydwa podkłady są antykorozyjne z tym że reaktywny jest to kwas fosforowy który nadtrawia blachę. Daje to lepsze połączenie kolejnych warstw z blachą i lepsze zabezpieczenie antykorozyjne.
  
 
mozesz podac nazwy firm Twoim zdaniem najlepszych ?
  
 
CZłowieku szpachle na gołą blachę to jest lipa.
Kiedys progi tak robiłem bo myślałem że co ta mszpachel pewnie super chroni przed wodą.
Po dwóch miesiącach wszystko odpadło a rdza wylazła jescze mocniejsza bo więcej było miejsc oczyszczonych do gołej blachy.

WYchodzi na to że trzeba robic tak jak pisze looqasch.