MG Rover - sportowa limuzyna MG X 10

MG Rover - sportowa limuzyna MG X 1014.12.2000
Największą nowością firmy MG Rover na rok 2001 jest sportowa limuzyna oznaczona kodem MG X 10. Samochód ten jest jednym z trzech nowych limuzyn, które wytwarzane będą w warsztatach w Longbridge ...

MG Rover - sportowa limuzyna MG X 10 1 Największą nowością firmy MG Rover na rok 2001 jest sportowa limuzyna oznaczona kodem MG X 10. Samochód ten jest jednym z trzech nowych limuzyn, które wytwarzane będą w warsztatach w Longbridge, gdzie 500 techników pracuje nad obecnymi i przyszłościowymi projektami MG i Rovera.

Fabryka ta otwarta została w maju 2000 roku i do tej pory zainwestowano w nią 100 milionów funtów szterlingów. Według zapewnień specjalistów rok 2001 ma być przełomowym dla wszystkich modeli MG, począwszy od sportowego roadstera po imponujący X 10. Założenie firmy polega na tym, że wszystkie auta mają sprawiać maksimum przyjemności podczas jazdy i charakteryzować się ponadprzeciętną dynamiką.

Design wszystkich tych pojazdów stworzył Peter Stevens, który projektował już McLarena F1 oraz samochody takich firm jak Lotus czy Jaguar. O dynamiczne właściwości MG i jego jednostkę napędową zadbał z kolei członek zarządu Rovera, Rob Oldaker. Dla zapewnienia maksymalnego rozwoju firmy zaplanowano udział w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans w czerwcu 2001.

Rynek Premium, samochody luksusowe, tuning: