Miałeś wypadek? Wypożycz auto zastępcze

Miałeś wypadek? Wypożycz auto zastępcze29.08.2018
W sytuacji, gdy samochód z różnych powodów odmawia posłuszeństwa, czujemy się bezradni. Właśnie wtedy warto rozważyć opcję wynajmu auta.

Posiadanie samochodu jest jak oddychanie. Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym faktem, swoim autem po prostu jeździmy. Jednak w sytuacji, gdy samochód z różnych powodów odmawia posłuszeństwa, czujemy się bezradni. Właśnie wtedy warto rozważyć opcję wynajmu auta.

Awaria samochodu

Takie przypadki na ogół mają miejsce w najmniej odpowiednich momentach. Jest wielce prawdopodobne, że samochód, zwłaszcza nie najnowszy, odmówi posłuszeństwa tuż przed planowaną podróżą lub gdy trzeba pilnie pojechać po starszego członka rodziny. Złośliwość przedmiotów martwych obejmuje także auta. Zamiast załamywać ręce i szukać mechanika, który będzie gotów na cito sprawić cud, lepiej rozważyć opcję wynajmu. Argumentem „za” jest niska cena najmu, gwarancja otrzymania sprawnego samochodu, a przy wypożyczeniach krótkoterminowych (poniżej jednego miesiąca) brak limitu kilometrów.

Fleet Corp

Auto zastępcze

Jeśli awaria samochodu powstała w wyniku wypadku komunikacyjnego, można wypożyczyć auto, a kosztami obciążyć sprawcę kolizji. W takim wypadku koszty najmu samochodu pokryje ubezpieczyciel. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że to klient decyduje, jaki samochód jest mu potrzebny. Może wybrać taki, jakim lubi jeździć. Nie jest tajemnicą, że każdy kierowca ma swoją ulubioną markę i niechętnie przesiada się do innego samochodu.

Jedziesz, dokąd chcesz

Samochodem wypożyczonym we Fleet Corp można poruszać się po całej Unii Europejskiej z wyjątkiem Rumunii. To dobra wiadomość dla tych, którzy planują wakacje poza granicami kraju, a unieruchomienie własnego auta niemal nie zniweczyło urlopowych planów. W szczycie sezonu trudno o tanie bilety lotnicze. Opcja wyjazdu poza granice Polski jest dodatkowo płatna. Przy okazji warto zauważyć, że kierowca, który wypożycza samochód, nie musi mieć polskiego prawa jazdy. Wystarczy, jeśli będzie miał takie, z którym może legalnie jeździć po polskich drogach. Ten niby drobny niuans często ma duże znaczenie.

Minimum formalności – maksimum zadowolenia

Wypożyczenie samochodu jest niezwykle proste. Wystarczy wejść na stronę internetową wypożyczalni Fleet Corp, wypełnić formularz rezerwacyjny, telefonicznie potwierdzić dostępność samochodu, opłacić i… odebrać. Cała procedura nie powinna zająć dłużej niż kwadrans. Dużą wygodą jest możliwość oddania samochodu w innym miejscu, niż miejsce wypożyczenia. W Warszawie i Łodzi można ustalić odbiór samochodu pod wskazanym adresem. W praktyce wystarczy wyjść z domu i można udać się w podróż.