Monitoring GPS - co to jest i jaki daje pożytek?

Monitoring GPS - co to jest i jaki daje pożytek? - Samochody17.01.2019 Dzięki monitoringowi można zaobserwować różne tendencje oraz zachowania pracowników. To, co monitoring GPS zapewnia, to znajomość przebiegu każdej akcji w firmie. Na czym dokładnie polega monitoring GPS pojazdów?

Rozwój firmy, której efektywność polega na pracy wielu pojazdów, zależy właśnie od tego, jak sprawnie kontroluje ona poszczególne części składowe. Dzięki monitoringowi można zaobserwować różne tendencje oraz zachowania pracowników. To, co monitoring GPS zapewnia, to znajomość przebiegu każdej akcji w firmie. W dodatku na bieżąco. I to wszystko może być widoczne na jednym urządzeniu mobilnym. Na czym dokładnie polega monitoring GPS pojazdów?

System od podstaw

Cały proces polega głównie na wykorzystaniu lokalizatorów GPS ulokowanych w pojazdach, transmisji danych oraz aplikacji internetowych, które coraz częściej są dostępne w wersji mobilnej, zarówno na tych urządzeniach z oprogramowaniem Android, jak i z IOS. System GPS zbiera informacje o aktualnym statusie pojazdu, długości przerw od jazdy, ilości zużytego paliwa, a nawet stylu jazdy kierowcy. Dane są przesyłane do głównej aplikacji, która gromadzi i przetwarza informacji. Dzięki temu otrzymujemy całościowe raporty, dzięki którym możemy analizować pracę przewoźników i całych oddziałów firmy.

Jakie są korzyści?

Dane, jakie otrzymujemy za pomocą oprogramowania, to cenne informacje np. gdzie aktualnie znajdują się pojazdy naszej floty, ale także historia przejechanych tras. Monitorowany jest czas pracy kierowców, kontrola paliwa oraz parametry jazdy. Dzięki informacjom zawartym w raportach jesteśmy w stanie kontrolować całą flotę, dojrzeć tendencje, których analiza może pomóc w optymalizacji czasu pracy lub zużyciu paliwa. Dodatkowo widać styl jazdy każdego kierowcy. Chociaż w każdej firmie powinno się polegać na wzajemnym zaufaniu , niestety nie zawsze się to przekłada na efekty. Wielu kierowców, często nawet tego nie zauważając, przekraczają prędkość i stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. Monitoring czasu pracy i przerw pozwala na łatwiejsze rozliczenie pracowników z obowiązków. Dzięki aplikacji możemy dojrzeć taką aktywność każdego kierowcy oddzielnie, nawet jeśli korzystają z tego samego pojazdu. Niektóre aplikacje mają na szczęście „magiczny przycisk”, dzięki któremu mogą wyłączyć kontrolowanie, gdy samochód używany jest w celach prywatnych. Korzyściami dla pracownika jest sprawniejsza jazda, dzięki raportom o sytuacji na ich trasie, dostarczanych przez aplikację.

GPS

Kolejną korzyścią jest również sprawniejsza obsługa klienta. Dzięki czytelniejszemu odczytowi raportów lepiej przydzielać każdy pojazd do zadania i reagować, gdy coś nie idzie po naszej myśli. Oprogramowanie do monitoringu GPS Verizon Connect usprawnia optymalizację kosztów, związanych z używaniem pojazdów, ale także wspomaga efektywność pracy zasobów ludzkich.

Podsumowanie

Monitoring GPS zapewnia o wiele sprawniejszą kontrolę całej floty pojazdów, analizę działań poszczególnych oddziałów w firmie oraz zapewnia obserwację efektywności pracy każdego kierowcy. Zapewnia również skuteczną optymalizację wydatków i czytelniejsze ustalenie przyszłych celów według analizy dotychczasowych raportów.