Polka jedyną kobietą w Alpine Elf Europa Cup

Polka jedyną kobietą w Alpine Elf Europa Cup - Samochody08.05.2020
Alpine A110 o masie nieco ponad tysiąc kilogramów, wyposażone w 270 - konny silnik stanie się nieodłącznym kompanem Gosi Rdest, podczas prestiżowej serii Alpine Elf Europa Cup.

Gosia wystartuje we wszystkich 4 rundach francuskiego pucharu i będzie pierwszą Polką i jedyną kobietą biorącą w nim udział. Pierwszy start już w sierpniu!

Polska zawodniczka nie zawiedzie swoich fanów. Podczas konferencji prasowej przeprowadzonej online przedostatniego dnia kwietnia Gosia Rdest ogłosiła swoje plany startowe na sezon 2020. Potwierdziła swój powrót do startów w wyścigach GT i udział we wszystkich czterech rundach francuskiej serii wyścigowej Alpine Elf Europa Cup. Uczestnicy tej prestiżowej serii ścigają się w specjalnie przygotowanych samochodach legendarnej marki Alpine – Alpine A110 Cup.

Alpine

To auto dobrze znane polskiej zawodniczce, która pod koniec ubiegłego roku zaliczyła swój debiut w pucharze podczas rundy na torze Paul Ricard.

Alpine Elf Europa Cup 2020 składa się z 4 rund, z których trzy odbędą się we Francji a jedna w Portugalii. Rozpoczęcie sezonu będzie miało miejsce 22-23 sierpnia w Nogaro, gdzie odbędzie się także dzień testów przedsezonowych. We wrześniu Gosia Rdest i jej rywale rywalizować będą w Magny-Cours, a miesiąc później na Paul Ricard – oba tory są doskonale znane większości kierowców wyścigowych z organizacji Grand Prix Formuły 1. Ostatnia runda odbędzie się w Portimao na przełomie października i listopada.

- Ogromnie się cieszę, że finalnie mogłam ogłosić plany na sezon 2020. Start w pucharze Alpine będzie dla mnie nowym wyzwaniem. Auto jest mi znane, startowałam gościnnie w ostatniej rundzie pucharu na torze Paul Ricard w zeszłym roku. Liczę na zaciętą walkę i nowe trofea do kolekcji. Tory takie jak Nogaro czy Magny-Cours są dla mnie nowe, natomiast dobrze znam Paul Ricard i Portimão. Jestem wdzięczna organizatorom, że pomimo iż kalendarz został skrócony, została zachowana w nim liczba 10 wyścigów. Przede mną jeszcze kilka miesięcy przygotowywań, aby móc pojechać na testy i walczyć o najwyższe lokaty już w sierpniu – mówi Gosia Rdest, polska zawodniczka.
Alpine

KALENDARZ SERII w 2020

  • 22-23.8 Nogaro
  • 11-13.9 Magny-Cours
  • 2-4.10 Paul Ricard
  • 30.10-1.11 Portimão

Social Media Gosia Rdest:

  • Facebook: https://www.facebook.com/GosiaRdestOfficial/
  • Instagram: https://www.instagram.com/gosia.rdest/
  • Twitter: https://twitter.com/gosiardest
  • WWW: http://www.gosiardest.com/
  • YouTube: https://www.youtube.com/gosiardest33
  • Twitch: https://www.twitch.tv/gosiardest/videos

Źródło: Warsaw Public Relations