Zbiorniki na paliwo - inwestycja, która zwraca się wielokrotnie w dłuższej perspektywie

Zbiorniki na paliwo - inwestycja, która zwraca się wielokrotnie w dłuższej perspektywie30.03.2023
Jak ograniczyć wydatki na paliwo? Czy instalacja powiększonych zbiorników paliwa przyniesie korzyści w firmie transportowej?

Sprawą niebudzącą wątpliwości jest fakt, iż przedsiębiorcy dysponujący flotą samochodową żywo zainteresowani są ograniczaniem kosztów eksploatacyjnych generowanych przez tabor. Jak ograniczyć wydatki na paliwo? Czy instalacja powiększonych zbiorników paliwa przyniesie korzyści w firmie transportowej?

Z artykułu dowiesz się między innymi:

  • Czy inwestycja w powiększony zbiornik paliwa jest opłacalna?
  • Jakie korzyści niesie za sobą montaż powiększonego zbiornika paliwa?
  • Gdzie kupić powiększony zbiornik paliwa?

Powiększony zbiornik paliwa – czy to naprawdę się opłaca?

Wydatki na paliwo znajdują się na czele listy ogólnych kosztów związanych z posiadaniem taboru transportowego, zatem każda inwestycja mogąca wygenerować oszczędności w tym zakresie warta jest rozpatrzenia.

Prowadząc działalność gospodarczą związaną z transportem osób bądź towarów nie da się wyeliminować zakupu paliwa. Stosunkowo trudno jest także ograniczyć jego zużycie, nie rezygnują z obsługi poszczególnych tras.

Można jednak poczynić pewne starania o to, by jednorazowo nabywać większe ilości benzyny lub oleju napędowego, uniezależniając się tym samym od kaprysów gospodarki, warunków drogowych i cen narzucanych przez poszczególnych dostawców paliw.

W jaki sposób montaż powiększonych zbiorników paliwa wpłynie na podniesienie rentowności Twojej firmy?

Jest kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę. Każdy znajduje uzasadnienie praktyczne, marketingowe oraz ekonomiczne.

Większa pojemność baku umożliwia:

  • Wydajniejsze planowanie trasy;
  • Ograniczenie liczby postojów;
  • Tankowanie w wybranych stacjach;
  • Szybsza obsługa trasy;
  • Zwiększenie wartości pojazdu.

Wydajniejsze planowanie trasy

Pojazd transportowy z konwencjonalnym bakiem jest z natury rzeczy ograniczony w kontekście długości trasy, jaką może przebyć pomiędzy tankowaniami. Sytuacja taka wymusza planowanie, uwzględniające rozmieszczenia stacji benzynowych oraz miejsc noclegowych.

Nie trzeba dodawać, iż często wiąże się to z niepotrzebnym, choć kosztownym nadkilometrażem, stratą czasu, a także niesie konieczność wypłaty większego wynagrodzenia dla kierowcy.

Zbiorniki na paliwo o powiększonej pojemności pozwalają wyznaczyć trasę, ograniczając jej długość do niezbędnego minimum.

Ograniczenie liczby postojów

Więcej paliwa oznacza mniejszą liczbę postojów związanych z jego uzupełnieniem. Jest to niezwykle ważne w przypadku obsługi linii pasażerskiej lub podczas transportu towarów łatwo ulegających zepsuciu (żywność, farmaceutyki, płody rolne).

Tankowanie w wybranych stacjach

Ceny paliw u poszczególnych dystrybutorów zwykle różnią się, co przy kilkudziesięciu groszach na litrze, daje pokaźne sumy w skali całego przedsiębiorstwa.

Dodatkowym profitem są też programy lojalnościowe oferowane przez wybrane koncerny paliwowe. Tak czy inaczej, opłaca się tankować więcej na stacjach, na których paliwo jest tańsze.

Szybsza obsługa trasy

Mniejsza liczba postojów siłą rzeczy wpłynie na skrócenie czasu przejazdu. Wspomnieliśmy już o transporcie wymagającym pośpiechu z powodu właściwości frachtu. W przypadku przewozu osób szybkość podróży wpływa na ogólną ocenę obsługi, która w przyszłości skłoni pasażerów do ponownego skorzystania z usług oferowanych przez danego przewoźnika.

Zwiększenie wartości pojazdu

Pojazdy firmowe zwykle podlegają zbyciu po pewnym okresie eksploatacji lub na skutek konieczności zmiany ich przeznaczenia. Dodatkowy powiększony zbiornik paliwa znacząco podnosi wartość i atrakcyjność auta na rynku wtórnym.

Jak zapewnia producent zbiorników, baki aluminiowe odznaczają się wyjątkową trwałością, zatem w przypadku zbycia samochodu firmowego fakt zainstalowania takiego baku należy traktować jako wartość dodaną.

Gdzie nabyć powiększony zbiornik paliwa?

Wykorzystywanie powiększonych zbiorników paliwa wiąże się ze spełnieniem surowych wymogów bezpieczeństwa oraz jakości. Z tych powodów należy instalować wyłącznie produkty certyfikowane, dysponujące stosowną dokumentacją. Nie ulega wątpliwości, że ważna jest także renoma producenta, tak na rynku polskim, jak i europejskim.

Znaczącym atrybutem jest fakt, że marka ARHEN kojarzona jest z takimi potentatami motoryzacyjnymi jak: Iveco, Scania, Man, co daje gwarancję, iż powiększone zbiorniki paliwa ze Starachowic sprawdzą się w najtrudniejszych nawet warunkach.