11 czerwca oficjalnie zadebiutuje w Polsce marka OMODA & JAECOO

11 czerwca oficjalnie zadebiutuje w Polsce marka OMODA & JAECOO06.06.2024
11 czerwca oficjalnie zadebiutuje w Polsce nowa marka samochodów OMODA & JAECOO. Marka należy do koncernu Chery Holding Group.

Z logo OMODA oferowane będą SUV-y typu crossover. OMODA to połączenie mody, sztuki, technologii i innowacji oraz głęboko zakorzenione zaangażowanie w zrównoważoną przyszłość. JAECOO to natomiast marka miejskich SUV-ów off-road, która łączy miejski, pełen zgiełku styl życia, ze spokojem natury.

OMODA 5 ICE 2024
OMODA 5 ICE

Od sierpnia tego roku do sprzedaży wprowadzane będą kolejno modele OMODA 5 z silnikiem benzynowym i elektrycznym (SUV segmentu B), oraz JACEOO 7 z silnikiem benzynowym, plug-in hybrid oraz inteligentnym napędem 4x4 (SUV segmentu C).

Modele OMODA i JACEOO dostosowano do potrzeb oraz preferencji europejskich klientów. Wyposażono je w najbardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy (ADAS). Ponadto otrzymały 5 gwiazdek w testach Euro NCAP oraz będą objęte gwarancją na 7 lat/150 000 km. S

OMODA EV 2024
OMODA EV
OMODA EV 2024

Samochody posiadają bogate wyposażenie podnoszące komfort jazdy oraz nowoczesne rozwiązania multimedialne, w tym podwójne ekrany 12,3" (OMODA 5), ekran 14,8" (JAECOO 7), kamerę panoramiczną 540 stopni, wyświetlacz Head-Up, inteligentny asystent głosowy Hello Omoda, bezprzewodowe AndroidAuto™ i AppleCarPlay™ oraz wentylowane fotele.

Sprzedaż modeli obu marek prowadzona będzie przez sieć Autoryzowanych Dealerów w największych polskich miastach. Otwarcie pierwszego salonu planowane jest jeszcze w czerwcu, docelowo w tym roku ma powstać 30 punktów sprzedaży. Lista Autoryzowanych Dealerów OMODA & JACEOO zostanie ogłoszona po 11 czerwca.

JAECOO 7 2024
JAECOO 7

Oficjalnym importerem będzie Omoda Auto Poland Sp. z o.o.

Polska jest dla marki OMODA & JACEOO rynkiem niezwykle ważnym i firma zamierza dołożyć wszelkich starań, by zdobyć zaufanie lokalnych klientów.

"Modny design, zaawansowane technologie i zaangażowanie w zrównoważony rozwój to kluczowe aspekty, które wyróżniają nas na tle konkurencji. Nasze pojazdy zostały starannie wykonane, aby trafić w wyrafinowane gusta polskich klientów, ceniących zarówno styl, jak i jakość. Dzięki najnowocześniejszym funkcjom i odpowiedzialności za środowisko, oferujemy atrakcyjny wybór dla osób poszukujących nowoczesnych wrażeń z jazdy." – mówi Charlie Zheng, wiceprezes koncernu Chery Automobile, do którego należy marka OMODA & JAECOO.
JAECOO 7 2024
JAECOO 7
JAECOO 7 2024

OMODA & JACEOO zadebiutowała niedawno w Hiszpanii, gdzie została bardzo ciepło przyjęta przez tamtejszych klientów. W maju zarejestrowano tam 647 sztuk modelu Omoda 5, co przełożyło się na blisko 1,7% udziału w rynku i miejsce wśród 20. najlepiej sprzedających się marek w tym kraju. OMODA & JACEOO zadebiutowała już także we Włoszech, planowane są debiuty w kolejnych europejskich krajach.

Źródło: Biuro Prasowe OMODA

Rynek Premium, samochody luksusowe, tuning: